diody

Neonowe iluminacje dla wszystkich

Diody LED
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Jeśli posiadamy własny bar albo sklep dobrze jest go dobrze zaprezentować dobrze oświetlając. Doskonale oświetlona witryna, dostrzegalny z oddali szyld, na pewno sprawią, że nasz lokal wpadnie w pamięć przechodniom.

Czujnik fotoelektryczny: jego zasady działania i zawodowe zastosowanie

zestaw czujników
Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu odbiorców sieci zagadnienia z płaszczyzny fizyki czy elektryki są niemal wiedzą tajemną. Niewiele osób ma pojęcie o zasadach działania różnych urządzeń. Niektórzy jednakże chcieliby samodzielnie sprostać wyzwaniom z tych dziedzin. Co im pozostaje? Mogą przykładowo wprowadzić w wyszukiwarki You Tube lub Google konkretne frazy, takie jak: enkoder inkrementalny, czujniki fotoelektryczne lub czujnik odległości sick, tam znajdą wiele wartościowych informacji na wspomniane tematy. Rzetelne ich wyjaśnienie może pomóc w zrozumieniu funkcjonowania konkretnych urządzeń lub nawet może być inspiracją do podjęcia samemu działań w tym temacie.

Jakie zalety mają telebimy używanych bardzo chętnie w nowoczesnej reklamie wizualnej.

telebim reklamowy
Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Miasta są pełne reklam, zobaczyć je można na każdym kroki. Tablice reklamowe, bilboardy czy plakaty stały się tak powszechne, że wiele osób nie zwraca już na nie większej uwagi. Ostatnio pojawiła się nowa możliwość na rynku reklamowym, dająca dużo więcej możliwości niż zwykłe nośniki, a są to właśnie telebimy.

Przydatne oświetlenie LED – w jakich sytuacjach się sprawdza

żarówka led
Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne i miłe dla oka oświetlenie to współcześnie kwestia, która powinna być brana pod uwagę w każdym budynku. Szczególnie w najnowszych budynkach warto pomyśleć o jak najlepszym dobraniu lamp, ponieważ architektura XXI-wieczna jest pod tym względem wyjątkowo elastyczna – możliwe jest w niej najczęściej zamontowanie bardzo wielu rodzajów lamp.

Odkrycie led to niezywkle ważne wydarzenie dla wszystkich. Docenili to znawcy przyznając nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

nowoczesna technologia
Autor: Rafael Mizrahi
Źródło: http://www.flickr.com
Technologia led, oświetlenie, telewizory led czy ekrany led, to nie są mało znaczące odkrycia. Mogliśmy się o tym przekonać w roku 2014, gdy nagrodzono naukowców z Japonii i USA, za wynalezienie diod led. Dzięki ich odkryciom realne stało się stworzenie pozostałych interesujących wynalazków, takie jak białe żarówki diodowe lub lampy błyskowe w telefonach komórkowych. Tak naprawdę, naukowcy dostali nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, a więc rzeczywiście najwyższe uhonorowanie w świecie nauki.