diody

Neonowe iluminacje dla wszystkich

Diody LED
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Gdy jesteśmy właścicielami baru albo sklepu powinniśmy go wyróżnić odpowiednio oświetlając. Doskonale wyeksponowana witryna, widoczny z oddali szyld, z pewnością sprawią, że nasz lokal wpadnie w pamięć przechodniom.

Czujnik fotoelektryczny: jego zasady działania i zawodowe zastosowanie

zestaw czujników
Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu użytkowników sieci zagadnienia z płaszczyzny elektryki czy fizyki są niemalże wiedzą tajemną. Niewiele osób ma pojęcie o zasadach działania różnych urządzeń. Niektórzy jednakże chcieliby samemu sprostać wyzwaniom z tych dziedzin. Co więc mogą uczynić? Mogą przykładowo wpisać w wyszukiwarki Google lub You Tube konkretne frazy, takie jak: enkoder inkrementalny, czujniki fotoelektryczne lub czujnik odległości sick, gdzie znajdą wiele cennych informacji na wybrane tematy. Fachowe ich wyjaśnienie może pomóc w zrozumieniu funkcjonowania wybranych urządzeń lub nawet może być inspiracją do podjęcia samemu działań w tym temacie.

Jakie zalety mają telebimy używanych bardzo chętnie w nowoczesnej reklamie wizualnej.

telebim reklamowy
Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Miasta są pełne reklam, zobaczyć je można na każdym kroki. Tablice reklamowe, bilboardy czy plakaty stały się tak powszechne, że wiele osób nie zwraca już na nie większej uwagi. Ostatnio pojawiła się nowa możliwość na rynku reklamowym, dająca dużo więcej możliwości niż zwykłe nośniki, a są to właśnie telebimy.

Przydatne oświetlenie LED – w jakich sytuacjach się sprawdza

żarówka led
Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne i miłe dla oka oświetlenie to współcześnie kwestia, która powinna być brana pod uwagę w każdym budynku. Szczególnie w najnowszych budynkach warto pomyśleć o jak najlepszym dobraniu lamp, ponieważ architektura XXI-wieczna jest pod tym względem wyjątkowo elastyczna – możliwe jest w niej najczęściej zamontowanie bardzo wielu rodzajów lamp.

Odkrycie led to niezywkle ważne wydarzenie dla wszystkich. Docenili to znawcy przyznając nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

nowoczesna technologia
Autor: Rafael Mizrahi
Źródło: http://www.flickr.com
Nowatorska technologia led, światło, telewizory led czy ekrany led, to nie są nic nie znaczące odkrycia. Mogliśmy się o tym przekonać w roku 2014, kiedy uhonorowano naukowców z Japonii i USA, za wynalezienie diod led. Dzięki temu odkryciu realne stało się stworzenie pozostałych interesujących wynalazków, jak białe żarówki diodowe czy lampy błyskowe w ”komórkach”. Dla porządku, naukowcy dostali nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, a więc właściwie najbardziej ważne odznaczenie w świecie nauki.