ochrona

Troska o ochronę poufnych informacji jest bardzo istotną sprawą w naszych czasach

Class 10 o nową pojemność 32 GB
Autor: Sarota PR
Źródło: Sarota PR
Skuteczne przechowywanie poufnych danych, to teraz jedna z ważniejszych kwestii powiązanych z siecią. Wszyscy posiadamy jakieś dane, teksty czy zdjęcia, które pragniemy bezpiecznie przechowywać w chmurze.

Jak w rzeczywistości zapewnia się ochronę dostępu do danych niejawnych?

Nature
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Czy słyszałeś, że także cywilny pracownik policji musi podpisać dokument zakazujący mu ujawniania poznanych na terenie komendy danych? Poza tym istnieje szczególna ustawa z dn. 5 sierpnia 2010 roku o ochronie danych tajnych, jaka m.in. określa kwestie prawne powiązane z tego typu danymi.

Kupiłeś nowy telefon? Uchroń go przed zniszczeniem

13,3-calowy ultrabook z dwoma ekranami
Autor: Asus
Źródło: Asus
W dzisiejszych czasach, większość z nas posiada najnowsze modele telefonów mobilnych. Nic w tym zaskakującego, gdyż przy zawarciu umowy abonamentowej z dostarczycielem usług, otrzymujemy dowolny egzemplarz w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Wyrzucanie elektrycznych odpadów – co robić nieprzydatnym sprzętem? Czy wiesz, jak poradzić sobie ze starym AGD?

sprzęt AGD
Autor: Bugatti
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/2553/bugatti_individual_#8211_luksusowy_zestaw_5_urzadzen_oprawnych_w_skore
Prawdą jest, że dzisiaj mamy większą świadomość na temat ochrony środowiska, czy lepiej – konieczności jego ochrony. W szkołach, w mediach, przy najróżniejszych nawet nie powiązanych z tematem okazjach, próbuje się poruszać tą kwestię czy też przypominać o tym, abyśmy w miarę swoich możliwości jak najlepiej dbali o środowisko. Rzecz jasna, nikt nie oczekuje tego, byśmy się angażowali od razu w rozmaite organizacje, ale wystarczy, że będziemy każdego dnia dbali o nasze własne otoczenie i byśmy przyjęli nawyki, pomagające w utrzymaniu środowiska w odpowiednim stanie.

Przywłaszczenie praw autorskich czy też znaku towarowego jest istotnym przewinieniem, gdyż jest chronione prawnymi

handel
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy z nas spotykał się lub słyszał o nieuczciwej konkurencji czy też przywłaszczeń nazw znanych oraz znakomitych marek czy też firm. Niestety nieuczciwość zdarza się coraz częściej. Z tej przyczyny należy upewnić się czy dana rzecz popularnych i renomowanych firm jaką potrzebujemy zdobyć nie jest podróbką.

Jak ochraniać nasz domek?

kamera cctv - ARNET
Nie da się zataić faktu, że aktualnie egzystujemy w czasach, w których bezpieczeństwo jest jedną z relewantnych wartości. Za wszelaką cenę staramy się realnie jak najlepiej ochronić nasze posiadłości, aby mogły się one charakteryzować się sporą funkcjonalnością przez wiele lat. W życiu bowiem niejednokrotnie spotykamy się z niemiłymi sytuacjami, którym jest działanie potencjalnych włamywaczy.