ABC systemów wizyjnych

System wizyjny, jednakowo jak wzrok u osób, służy do „pozyskania informacji o otoczeniu". Kontynuacją zdobycia danych jest jej przetwarzanie i podjęcie adekwatnej decyzji.
Z punktu spostrzegania technologicznego: system wizyjny to kamera plus komputer.


hikvision polska
Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com


Albowiem w systemie wizyjnym nośnikiem danych o przedmiocie jest światło, czyli albo obiekt sam musi wydzielać właściwe światło albo musi zostać stosownie oświetlony. Dlatego do głównych składników systemu wizyjnego przynależą: oświetlacz (o ile obiekt sam nie świeci), obiektyw (z ewentualnymi filtrami), kamera, pecet z programem. Bezsprzeczną wartością systemu wizyjnego Hikvision Polska jest konsekwencja pracy 24/7, bez utrudzenia i urlopu. Negatywem jest – precyzyjna realizacja zakodowanej w nim idei i algorytmu. Również jeżeli są one słabo opracowane czy mylne.


hikvision ip
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com


Jeśli przedmiot świeci samoistnie bądź jest oświetlony przez niepodległe, stateczne źródło światła – dodatkowy oświetlacz może być bezcelowy.


Kamera Hikvision IP sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest w największym stopniu zaawansowany wizyjny monitoring. Nic więc zadziwiającego, że systemy oparte dokładnie na owych przyrządach są tak niezwykle powszechne w Stanach Zjednoczonych, Anglii albo Danii. W sklepach odnajdziemy m.in. rejestratory analogowe, modele kopułowe, szybkoobrotowe jak też inne.
W większości przypadków narzędzia do monitoringu tej marki zaopatrzone są w funkcję dzień/noc z mechanicznie napędzanym filtrem podczerwieni, co zwiększa wyrazistość obrazu nawet po zmroku. Detektory ruchu są bardzo praktyczne, dlatego że umożliwiają rozpoczęcie notowania po przyuważeniu ruchu.