Wykorzystanie dobrego sprzętu toe komfortowe wyjście

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić sprzątanie bez użycia odkurzacza, w szczególności czyszczenie dywanów i wykładzin.


Przy kupowaniu owego narzędzia należy szczegółowo przemyśleć jego parametry.
W elektroluksie nadzwyczaj znacząca jest moc wciągania. Taka moc definiuje siłę, z jaką są zasysane zanieczyszczenia i to właśnie ona świadczy o skuteczności sprzętu. Jeśli w budynku nie ma dzieci, ani zwierzaków, wystarczy siła ssania 300-350 W. Natomiast jeśli mieszkamy ze zwierzętami, bądź domownicy są uczuleni na kurz i pyłki, sprawdzi się sprzęt o wyższej mocy. Najlepszym rozstrzygnięciem jest nabycie jednostki o regulowanej siły ssania, gdyż każde podłoże nastręcza różnej siły ssania.


etui
Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com


Użytecznym rozstrzygnięciem jest rura do odkurzacza teleskopowa, to znaczy o regulowanej długości, jaką można dostosować do wzrostu sprzątającej postaci. Mniejsze znaczenie posiada zaś materiał, z jakiego rura została skonstruowana, należałoby tylko pamiętać, że plastikowe są lżejsze od metalowych.


Dostępne w sklepach odkurzacze są wyposażone w istotne zestawy akcesoriów, szczotkę wielofunkcyjną z przełącznikiem, szczotkę do parkietów, do tapicerki, oraz do czyszczenia trudno dostępnych kącików.


dyski przenośne
Autor: Pure Energy


rura do odkurzacza
Autor: Reg Natarajan
Źródło: http://www.flickr.com


Bardzo ważne w każdym odkurzaczu są filtry. Te zlokalizowane przed pojemnikiem na kurz posiadają za zadanie zabezpieczać napęd, zaś wylotowe oczyszczają wylatujące powietrze.
Powinno się zadbać o filtry, gdyż od nich jest zależna czystość powietrza w sprzątanym pomieszczeniu.


Odkurzacze wielozadaniowe są niezwykle często wybierane przez kupujących. Charakteryzowane są jako wielofunkcyjne, gdyż dodatkowo mogą zbierać ciecze, prać dywany i tapicerkę, myć podłogi, bądź okna.