Rekuperacja jako współczesny, zaawansowanym sposób wentylacji

Obecnie, kiedy zanieczyszczenie środowiska jest coraz to większe, powinnością każdego człowieka jest wszelakie postępowanie, żeby zapobiegać dewastacji środowiska.
Dzieje się to w każdej sferze życia, również w budownictwie.


płótno - przemysł
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com


W nowoczesnych budynkach konieczne jest zagwarantowanie dobrego układu wentylacji. Dobrym rozstrzygnięciem jest montaż (zobacz dużo pod tym adresem solitech.pl) w obiektach rekuperatora, który zapewnia idealną wymianę powietrza bez strat energii. Rekuperator to dwa wentylatory, wywiewny i nawiewny, także wymiennik ciepła, w jakim powietrze dopływające do środka budynku ogrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim instalowane także filtry wstrzymujące zanieczyszczenia.


Montowanie instalacji wentylacyjnej wyposażonej w rekuperator stanowi gwarancję zminimalizowania kosztów nagrzewania domu poprzez ograniczenie ubytków ciepła. Dzięki takiemu urządzeniu nie stracimy ciepła w zimie, a latem budynek jest prawidłowo schładzany. Warunkiem dobrego funkcjonowania tego rozwiązania jest prawidłowe przeprowadzenie instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, a także porządnie funkcjonująca centrala z rekuperatorem. Rekuperacja jest nowoczesnym, nadzwyczaj zaawansowanym rozwiązaniem wentylacji domów. Jest to automatyczna równoważona wentylacja (www.klimarosa.pl/oferta/rekuperacja-wentylacja) nawiewno-wywiewna z ponadplanową zadaniem odzyskiwania ciepła.
System rekuperacji oparty jest na centrali wentylacyjnej, to znaczy na rekuperatorze, którego centrum stanowi wymiennik ciepła.


Stosowanie rekuperatora to dbanie o środowisko naturalne, bowiem występuje mała emisja dwutlenku węgla do atmosfery.