W jaki sposób wybrać perfekcyjnego fotografa ślubnego ?

Fotografie ślubne są oglądane przez mnóstwo osób. Najistotniejsze z nich to My - Młoda Para. Ów krótki tekst powstał, by uprościć Wam wybór - bowiem wszystko co związane z tym dniem ma być perfekcyjne.


Fotograficzną usługę powinniśmy rozpatrywać w dwóch aspektach.
Standardowy zestaw Dremel Multi Max
Autor: Dremel
Źródło: Dremel


Po pierwsze sam moment wykonywania zdjęć jest dla Nas na tyle ważny, że warto w owym dniu spędzać czas wyłącznie w towarzystwie przyjemnym dla nas. Po drugie zdjęcia, jakie są najważniejszą pamiątką powinny nam się spodobać. Owe dwa kryteria, duży wybór fotografików, często niejasne cenniki jak też okrojony budżet nie upraszczają wyboru. Im wcześniej rozpoczniemy szukać a także dokonamy rezerwacji, tym korzystniejsze oferty będziemy mieli potem do wyboru. Przeciętnie terminy rezerwowane są 5 miesięcy przed planowaną datą ślubu, a bywa (u tych najlepszych fotografików), że nawet 2 lata przedtem. Oczywiście nie zawsze długi czas rezerwacji świadczy o tym, że mamy do czynienia z człekiem bezkonkurencyjnym - zatem nie warto wpadać w panikę.


Czasami trudno jest porównać oferty fotografów, bo operują oni różnymi pakietami usług. Jedni zakładają plener w czasie wesela, drudzy w zupełnie inny dzień. Część domyka usługę dwoma płytami CD z fotografiami, a wybrani przygotowują bardzo pracochłonne foto-ksiązki i oferują filmowanie z lotu ptaka. Dlatego warto zaraz na początku przyjąć sobie założenia usługi jaką my pragniemy dostać, spisać to niezmiernie szczegółowo po czym prosić o wycenę właśnie tej usługi fotografów, z jakimi rozmawiamy.
Zawsze parafujmy umowę. Ona ochrania nas jak też fotografika. Pozwoli dokładnie omówić wszelkie aspekty współpracy, zachować cenę, wymusić na fotografie staranne wykonanie usługi.