Kilka wartych uwagi pomysłów na twórcze użycie drona

Funkcjonujemy w czasach w których obraz jest jedną z najważniejszych form przekazu inFormacji. Tzw. kultura wizualna zdecydowanie bardziej dociera do zmysłów odbiorcy.


pracy
Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology


pokaz lotnictwa
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com


To właśnie między innymi z tego powodu obserwujemy znaczną popularność serwisów jak choćby YouTube czy też Facebook. Za tym trendem podąża również świat nowoczesnych technologii, wprowadzając coraz ciekawsze rozwiązania.


Jednym z doskonałych przykładów są drony. To bezzałogowe, małe pojazdy powietrzne, jakie są sterowane za pomocą specjalnego pilota. Dzięki rozpowszechnieniu tego typu narzędzi niezwykle popularne stało się filmowanie z lotu ptaka. Swego czasu aby nakręcić takie kadry należało poświęcić naprawdę sporo energii oraz pieniędzy aby wynająć samolot czy też przejdź link śmigłowiec. Obecnie, wystarczy kupić drona uzbrojonego w odpowiedniej jakości aparat bądź też kamerę i możemy sfilmować nawet wyjątkowo niedostępne dla nas regiony. Możemy także zgłosić się do specjalistów, którzy fachowo przygotują taki film. Z tego też powodu w przeróżnego typu materiałach filmowych czy też reklamach całkiem częste użycie tej technologii. Kiedy na przykład nagrywamy jakiś filmiki z wakacji dobrze jest pokusić się wrzucenie paru ujęć nagranych dronem, co bardzo urozmaici całość nagrania.
Drony mogą być także wykorzystane do opcji jaką są zdjęcia z góry. Jest to również ciekawy trend, chociażby w fotografii ślubnej lub też okolicznościowej.


Tego typu niestandardowe zdjęcia będą na pewno świetnym urozmaiceniem każdego rodzinnego albumu. Technika ta będzie również bardzo przydatna w przeróżnego typu pracach specjalistycznych lub też powiązanych z planowaniem przestrzeni miejskiej.