Jakiego narzędzia każdego dnia używa kierownictwo przeszło 600 sieci handlowych?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób działają wielkie sieci handlowe? Wielokrotnie są one zbudowane z dziesiątek jeśli nie setek różnorodnych marketów, w jakich do tego zazwyczaj musi być bardzo podobny asortyment.
Żeby zdołać nad tym wszystkim zapanować, niezbędne byłoby profesjonalne rozwiązanie programistyczne.


Takie, w którym możliwe mogłoby być zdefiniowanie wszystkich sklepów, różnych dystrybutorów, kolejne stacje benzynowe i wszystkie inne części mozaiki nazywanej jako sieć zależności. Takie programistyczne rozwiązanie istnieje oraz nosi nazwę Elektroniczna Wymiana Danych. Tego typu program oferowany jest także pod nazwą EDI, czyli z j. angielskiego Electronic Data Interchange i jest wyprodukowany przez pewną krakowską spółkę, jaka została otwarta jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych.


ekspert
Autor: Asus
Źródło: Asus


Mówiąc zwięźle, wspomniane oprogramowanie umożliwia błyskawiczną oraz pewną komunikację elektroniczną wymianę informacji w tak zwanym łańcuchu dostaw. Dzięki temu kierownicy pojedynczych sklepów mogliby między innymi składać w centrali zlecenia na brakujące towary czy precyzyjnie lokalizować pojazdy poszczególnych dostawców. ProgRAM jest zgodny ze wzorcem GS1, wytwórca zapewnia Sernice Desk w aż 10 językach. Należałoby także dodać, że opisywany program ma już przeszło 100 tys. użytkowników w przeszło czterdziestu krajach.
W wymienionym rozwiązaniu programistycznym wykrozystuje się między innymi tak zwany GLN, a zatem oznakowanie pozwalające na jednoznaczną i wyjątkową identyfikację danej lokacji.