Najbardziej korzystne do pracy są nowoczesne rozwiązania. Czy słyszałeś o dyskach ssd? Jeśli nie, warto nadrobić te zaległości

Dyski ssd, ściślej mówiąc solid-state drive stają sięcoraz popularniejsze. Są to nośniki pamięci masowej zaprojektowane w oparciu o pamięć flash, które umożliwiajązrobienie wielu zadań jeszcze bardziej wydajnie, niż na przykład tradycyjne dyski optyczne lub magnetyczne. W sytuacji rozwiązań serwerowych te dyski są tym bardziej użyteczne, gdy użytkownik posiada pliki na serwerze, do których bardzo często utrzymuje dojście.
dysk ssd
Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com
Tak się dzieje w sytuacji dużych baz danych z indeksami w pamięci czy charakteryzującej się dużą wydajnością pamięci masowej. Dyski ssd gwarantują dostęp do danych szybciej, niż zwykłe napędy. Oznacza to że takie powtarzające sięniedogodności, jak opóźnienia, czas rozruchu systemu oraz czas wczytywania aplikacji są zdecydowanie mniej czasochłonne. Dzięki temu strony hostowane na serwerach używające ssd mogą się wyróżniać lepiej widoczną pozycją w wynikach wyszukiwania, wyższy jest takżewskaźnik konwersji. tradycyjne dyski tworzone są z wykorzystaniem ruchomych mechanizmów, zaś dane są zapisywane i przetwarzane elektromagnetycznie.

W dyskach ssd wygląda to inaczej, wykorzystywane są bowiem obwody scalone do ciągłego, elektronicznego zapisu informacjiw pamięci flash. Gwarantuje to, iż dzięki wykorzystaniu w dyskach ssd jedyniestatycznychelementów, charakteryzują się one większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. A takie mogą zaistnieć, przykładowo podczas zaburzeń w czasiewykorzystywania ich. Najnowsze typy dysków ssd zapewniają znacznie większą szybkość i niezawodność, a równocześnie optymalną efektywność do zarządzania dużymi przeciążeniami roboczymi (jakie dyski ssd?). Dzięki temu strony internetowe wczytują sięszybciej.
dysk SSD
Autor: Cognoscenti*
Źródło: http://www.flickr.com
najnowszych dyskach informacje są lepiej chronione, przez kilka zabezpieczeń, a pozostałe obszary pamięci w pełni zabezpieczają przed stratą czy uszkodzeniem informacji. Dobrym zabiegiem są też wbudowane kondensatory, które są w stanie zagwarantować rezerwę mocy, by w razie braku zasilania umożliwić urządzeniu skończenie aktualnych procesów roboczych. Dzięki temu dysk ssd zwycięża na „wielu frontach” stając się bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Nie korzystasz z dysków ssd? Czas to zmienić, a przekonasz się, jak wiele zyskasz!