Odporny na wodę smartfon - w jaki sposób wyselekcjonować?

smartfon, przeciwnie do tradycyjnych telefonów komórkowych, jest bardziej delikatny a więc łatwiej go uszkodzić.


Jednym z częstych powodów dysfunkcji inteligentnego urządzenia, prócz upadku, jest zalanie wodą bądź dowolnym napitkiem.
Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR


dom - panorama
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Warto zatem poszukać słuchawki, w jakiej fabrykant zagwarantował właściwą osłonę podzespołom, skrytym w środku telefonu. Pozostaje więc zapytanie, który wodoodporny smartfon - www.maxcom.pl/pl/48-telefony-dla-seniorow - kupić?


Czy warto nabywać telefony wodoszczelne? Odpowiedź jest prosta – warto. Szczególnie, gdy telefon jest narażony na eksploatację w niebezpiecznych warunkach. Starczy, iż w domu są dzieci albo użytkownik telefonu pracuje w wilgotnych, mokrych lokalizacjach. Najczęściej wodoszczelność idzie w parze z ponadplanowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa lub otrzymanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z określonej wysokości. Dlatego też telefony wodoszczelne to w większości wypadków przyrządy odporne na wiele elementów zewnętrznych.


Choć taki smartfon kosztuje więcej niż pospolity telefon biurowy, to użytkownik ma pewność, iż może go bezpiecznie użytkować w deszcz czy kręcić filmiki w wodzie bez konieczności nabywania dodatkowego etui (zobacz uniwersalne etui) lub obudowy. Chcąc mieć pełne przekonanie, iż dany wytwórca skonstruował wodoodporny telefon, najłatwiej przetestować to w dokumentacji, w której powinno znaleźć się oznakowanie IPxx.
Posiadając już smartfona, a pragnąc go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, można dokupić specjalne wodoodporne etui, futerał lub obudowę, które zapobiegną przedostawaniu się płynu do wnętrza przyrządu.