Jakie czynności może robić specjalista od komputerów?

Bez spektakularnych rezultatów rozwoju takiej nauki, bylibyśmy aktualnie gdzieś na początku drogi rozwoju intelektualnego. To dzięki niej posiadamy komputery, jakie są obecnie wytwarzane w wielu różnych wersjach oraz mają swe zastosowanie dosłownie w każdym miejscu.


W teorii informatyka to tego typu gałąź nauki, która zajmuje się przetwarzaniem danych, a również sposobami ich zapisu.


kamerka Gopro Hero
Autor: Thirteen Of Clubs
Źródło: http://www.flickr.com


To także technologie wyrobu systemów, jakie zajmują się przetwarzaniem danych. Innymi słowy w rzeczywistości to wszystko, co tyczy się skanerów, drukarek, ale również systemów wykorzystywanych w niemalże dowolnej dziedzinie aktualnej technologii. Bez specjalnych komputerów nasze dzisiejsze samochody czy też statki nie mogłyby pracować tak, jak mogą dzięki technologii. Mówiąc o informatyce, nie można nie powiedzieć o jednym z najwspanialszych rozwiązań człowieka - o ogólnoświatowej sieci połączonych ze sobą serwerów, czyli o sieci Internet.
Waga łazienkowa
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com


Dzięki niej możliwy jest błyskawiczny przepływ danych na ogromne często odległości. Jednak wspólnie z ewolucją nauk informatycznych, zmieniają się też powszechne określenia nazw zawodów ludzi którzy pracują w tej branży. Ze względu na dynamiczny rozwój informatyki, powstała znaczna liczba specjalności. Ponadto ciągle powstają nowe.


Zaliczają się do nich takie specjalności jak progRAMista, administrator sieci komputerowych, projektant stron www czy serwisant, który reperuje oraz składa komputery. Tytułem informatyka może mianować się osoba, która ukończyła właściwe studia lub tylko studium. Wykonuje wtedy trochę mniej odpowiedzialne zadania.