Jeżeli chcemy, by nasz komputer urzekał jakością obrazu, musimy wybrać najlepszą kartę graficzną

Ciężko sobie wyobrazić używanie dzisiejszych komputerów bez świetnej karty graficznej. Co praWDa nasz "pecet" mógłby działać także z jej słabszym odpowiednikiem, ale wtedy my stracilibyśmy wiele niesamowitych wrażeń wzrokowych.


W ciągu ostatnich dwóch dekad dokonał się tak olbrzymi postęp w dziedzinie grafiki komputerowej, że bohaterowie gier wyglądają całkiem jak żywi ludzie. Jednak by móc zachwycać się tym osiągnięcem techniki musimy posiadać naprawdę świetny sprzęt, a karta graficzna jest tu podstawą.


Spośród wielu różnych marek kart graficznych wielkim zaufaniem konsumentów cieszą się produkty amerykańskiej firmy AMD. Z pewnością każdy z nas spotkał się z nazwą Radeon. Pod tym szyldem AMD produkuje procesory graficzne (z angielskiego Graphics Processing Unit), czyli główne jednostki obliczeniowe znajdujące się w kartach graficznych. Produkty z logo Radeon istnieją na rynku już prawie dwadzieścia lat modele. Do grupy wyjątkowo rozsławionych produktów AMD można zaliczyć przede wszystim produkty z rodziny Radeon HD, czyli Radeon HD 4850 lub Radeon HD 5470, więcej produktów radeon - strona z radeon'em hd 4850.
radeon hd 4850


Spora kariera stała się również udziałem karty Radeon 8670M.


Pomimo że seria produktów AMD oznaczonych czterocyfrową liczbą z ósemką z przodu nie należy już do najnowszych, Radeon 8670M ciągle zalicza się do ulubionych modeli użytkowników i producentów komputerów przenośnych, jeżeli interesujesz się kartami graficznymi - Nic dziwnego. Model ten ma dobrą cenę i umożliwi nam zagranie w najpopularniejsze tytuły.