Jeśli organizujemy koncert lub występ to oświetlenie estradowe będzie pierwszą sprawą, o której pomyślimy - oświetlenie PAR lub LED reflektor świetnie się wtedy przydadzą

W czasie koncertu lub wystawianej sztuki teatralnej bardzo istotne jest oświetlenie estradowe. Niewiele osób rozumie, jak fachowy jest ten sprzęt w dzisiejszych czasach.


Prym wiedzie oświetlenie PAR.


meble
Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND


Są to reflektory, które bardzo precyzyjnie można ustawiać i wyeksponować to, na czym nam właśnie zależy. Są te lampy także niezwykle odporne na wstrząsy i zmiany temperatury. Dlatego oświetlenie PAR doradza się w czasie koncertów na otwartej przestrzeni, gdzie warunki są ciężkie do prognozowania . Cenią je pracownicy, którzy zajmują się ustawianiem sprzętu przed występem. Z oświetleniem PAR nie należy obchodzić się jak z jajkiem. Ich trwałość jest uwierzytelniona w praktyce.
Kingston SSDNow serii V+
Autor: Kingston
Źródło: Kingston


oświetlenie estradowe
Źródło: pixabay.com


LED reflektor jest kolejnym przykładem fachowego podejścia do oświetlenia. Jego światło wywodzi się od diod i jest punktowe. Sprawdza się on głównie przy tworzeniu kompozycji świetlnych, co idealnie kwalifikuje się na koncerty czy wystąpienia sceniczne. LED reflektor posiada bardzo wydłużoną żywotność, co jest jego oczywistą zaletą . Jest nierzadko nazywany oświetleniem sceny. Dodatkowo, w porównaniu z tradycyjną żarówką, jest niezwykle niedrogi w eksploatacji. Diody pobierają o wiele mniej prądu aniżeli tradycyjne reflektory.


Oświetlenie estradowe to w całym szeregu przypadków niezwykle kosztowny i fachowy sprzęt. Jednakże po inwestycji będziemy go cenić za wysoką jakość i wydłużony czas działania.