Krótki przegląd rynku tabletów w naszym kraju - kilka przydatnych wskazówek dla osób które kupują te urządzenia.

Jeszcze do niedawna mało kto przypuszczał, że w ciągu raptem paru lat sprzęty z dotykowymi ekranami tak zmienią rynek telefonii i mobilnej rozrywki. Lecz rewolucja już nastąpiła, dzisiaj większość kupujących telefon wybiera dotykowy smartfon w miejsce zwykłego klawiszowego aparatu, a tablety biją rekordy sprzedaży. Stało się to wszystko raptem w przeciągu paru lat, gdy z mało znanych elektronicznych ciekawostek stały się jednymi z najchętniej kupowanych urządzeń, popularnością przewyższając nawet laptopy.


apple
Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciętny tablet to po prostu ekran z dotykową powierzchnią zamknięty w cienkiej obudowie. Tablety mogą pracować bez klawiatury, chociaż oczywiście nie ma problemów, żeby ją dołączyć, a ich bardzo duża popularność bierze się głównie z mobilności i wygody użytkowania. Technologiczny postęp jeśli chodzi o tablety jest bardzo dynamiczny, cały czas ukazują się nowe konstrukcje, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany zakupem takiego urządzenia, to powinien sprawdzić najnowszy tablety ranking, żeby dowiedzieć się, co można zamówić - czytaj o tabletach.

Konkurencja wśród wytwórców tabletów jest bardzo duża - na rynku swoje urządzenia sprzedaje kilku gigantów i duża ilość małych firm, chcących także coś zagarnąć z tego ogromnego tortu. Najbardziej rozpoznawalnym producentem markowych tabletów na świecie jest Apple, po dziś dzień sprzęty z nadgryzionym jabłkiem są marzeniem wielu ludzi. Apple stawia na
Asus
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
swój własny system operacyjny, pozostali producenci stawiają tu na ogólno-dostępne rozwiązania, czyli Windows i Android.


Bardzo dobre urządzenia produkuje firma Asus, kojarzona wcześniej raczej ze sprzętem komputerowym. Każdy nowy asus tablet to nie tylko doskonałe osiągi i parametry, ale również doskonałe wzornictwo i solidność, trudno więc być zdziwionym, że sprzęty tego producenta przodują w rankingach sprzedaży, mimo że są dość drogie. Na rynku jest też dużo tańszych, ale jednocześnie dobrych i solidnych tabletów, na przykład takie urządzenia oferuje polski producent urządzeń elektronicznych, czyli Goclever - porównaj informacje.