Szkolenia on-line dla pracowników - czy warto korzystać z takiej formy szkolenia pracowników w swojej firmie?

Nie od wczoraj wiadomo, iż największym kapitałem praktycznie każdej firmy są pracujący w niej pracownicy. Równocześnie o kapitał ludzki należy ciągle dbać, więc mądry szef zdecydowanie nie będzie stale zatrudniał kolejnych osób, ale dbał o pracowników, którzy są już zatrudnieni w firmie.
filmy korporacyjne
Autor: Jeff Wilcox
Źródło: http://www.flickr.com


Zazwyczaj dbamy o rozwój swych pracowników, organizując dla nich różnego rodzaju szkolenia czy wysyłając ich na tego typu szkolenia i opłacając je co najmniej częściowo. Dzisiaj przyglądamy się kursom on-line - czy warto korzystać z takiej firmy kursów?


dokument
Autor: Nokia
Źródło: Nokia


Jak wygląda szkolenie online w praktyce?


Zwykle szkolenia online polegają na oglądaniu przez pracownika wszelkiego rodzaju prezentacji, zawierających między innymi filmy instruktażowe kliknij tutaj. Później pracownik musi odpowiedzieć na szereg pytań, które sprawdzają jego wiedzę zdobytą w trakcie takiego szkolenia. Zazwyczaj większość firm organizujących kursy internetowe wystawia kursantowi dyplom ukończenia takiego kursu - wiele z nich jest uznawanych wręcz na całym świecie, zatem oczywiście dobrze wybrać tę firmę, która ma uprawnienia do organizowania szkoleń online i wystawienia takich akurat certyfikatów.


Jak znaleźć właściwą firmę?


Filmy korporacyjne można dzisiaj znaleźć właściwie wszędzie w sieci, w licznych przypadkach również za darmo . Jeżeli jednak chcesz przeprowadzić dla swych pracowników naprawdę sensowne szkolenie, wtedy bez wątpienia musisz rozejrzeć się za odpłatną ofertą.
Jednocześnie pakiet w takich przypadkach jest o wiele większy - firma robi certyfikaty lub zapewnia wsparcie specjalisty on-line, którego kursanci mogą zapytać właściwie o wszelkie nurtujące ich kwestie.