Nowoczesne rozwiązania IT dla przedsiębiorstw czyli plusy i minusy serwerów w chmurach.

Najnowsze technologie wkraczają w coraz więcej obszarów naszego życia. Jeszcze do niedawna jedynie duże firmy mogły sobie pozwolić na zakup zaawansowanych serwerów i oparcie na nich swojej informatycznej infrastruktury. Dzisiaj, dzięki najnowszym technologiom, nawet małe firmy mogą mieć dostęp do nieograniczonej mocy obliczeniowej i miejsca na dane, a wszystko to dzięki chmurom obliczeniowym.


chmura
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Chmury funkcjonują od niedawna, ale przyglądając się dynamice ich wzrostu spodziewać się można, że szybko staną się głównym elementem infrastruktury IT w wielu firmach. Mają parę bardzo istotnych zalet, ale oczywiście także wady, o których należy pamiętać. Dla wielu firm usługa ssd cloud server po prostu będzie bardzo praktyczna - nie trzeba kupować serwerów, organizować dla nich miejsca i później utrzymywać osobę która ich będzie pilnować - czytaj więcej o ssd cloud server. Całość zarządzania sprzętem, jego serwisowanie i utrzymywanie będzie należeć do firmy, w której się wykupuje usługi, klientów tak naprawdę absolutnie nie interesuje, co się w serwerowniach dzieje.

A żeby utrzymać bezpieczeństwo i wydajność usług, to często dzieje się dużo, zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczeństwo danych. Bo właśnie bezpieczeństwo jest kolejną rzeczą, dla jakiej usługi w chmurach zyskują na popularności. Informacje są przechowywane w odpowiednio pozabezpieczanych serwerowniach, regularnie robi się kopie zapasowe, i wszystko to sprawia, że są one znacznie lepiej ochraniane, niż w przypadku trzymania ich na jakimś
cloud server
Autor: www.cloudia.pl
Źródło: www.cloudia.pl
serwerze w firmie.


Pamiętać też trzeba o wygodzie użytkowania, dzięki temu że chmura funkcjonuje u zewnętrznego dostawcy, to do firmowych informacji dostać się można z każdego miejsca, z jakiego ma się połączenie do sieci. O tym, jakie jest to wygodne, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Część właścicieli trochę się jednak obawia chmur, pokazując ich wady. Najczęściej poruszaną jest wyniesienie ważnych danych poza siedzibę firmy - tak naprawdę to do końca nikt nie wie, kto będzie mógł się do nich dostać, i niejeden właściciel nie chce jednak takiego ryzyka podjąć.