Aplikacje mobilne w firmie

Ekspertyzy potwierdzają rosnącą popularność rozwiązań mobilnych w świecie. Podwyższenie zainteresowania światem mobile także w Polsce to dla ojczystych przedsiębiorców okazja zbudowania silnego biznesu, opartego na sprawnym kierowaniu przedsiębiorstwem.


Badania te potwierdziły zwrot w popularyzacji mobilnych podejść na świecie. Okazało się, że firmy zmieniają swe podejście do mobilności nie tylko, aby stać się w wyższym stopniu elastycznymi z biznesowego punktu widzenia, ale także by zyskać większą produktywność oraz wyższą skuteczność personelu. Z analiz wynika, że coraz to więcej zakładów pracy korzysta z aplikacji mobilnych, ponad 80 procent właścicieli krajowych zakładów zadeklarowało, iż co najmniej rozpatruje możność ich zastosowania, a prawie 50 proc. potwierdziło, że już podjęło ten krok. Rezultaty analiz to dowód na wiarę rodzimych przedsiębiorców w rynek mobilnych podejść a także korzyści biznesowe, które niesie za sobą włączanie ich w prowadzoną firmę. Oprogramowanie mobilne wspiera prowadzenie biznesu - dowiedź się więcej.
Aplikacje mobilne


Wiara taka może wydawać się być w pełni uzasadniona, dlatego że rozwój biznesu zależy od wielu składników – od dostępu do wiedzy przez rozwijanie oferty jak też gospodarzenie budżetem po kierowanie relacjami z kontrahentami. Z tej perspektywy rynek aplikacji dla firm, które mogą wspierać przedsiębiorców w rozwijaniu ich działalności, zdaje się polem bezgranicznych możliwości. Dowód? Już dziś przedsiębiorstwa mogą korzystać z nowoczesnych mobilnych rozwiązań w zakresie agregowania istotnych danych, e-commerce, zarządzania relacjami bądź logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Pytanie brzmi, czy aplikacje mobilne dla firm, możemy stosować w każdym typie biznesu oraz czy każde przedsiębiorstwo ma szansę na nich zyskać.


Oczywistym środowiskiem dla wdrażania aplikacji dla biznesu są banki a także instytucje finansowe, które co rusz poszerzają możliwości użycia usług mobile, począwszy od zlokalizowania najbliższego oddziału albo bankomatu przez wykonanie natychmiastowego przelewu po dokonywanie płatności za pomocą komórek. Z podobnych programów często korzystają też korporacje taksówkarskie czy bary, które umożliwiają rozpowszechnianie dzięki programom informacji o ofertach specjalnych.