Rynek telefonii komórkowej oraz dylematy, które przed użytkownikami stawia sieć internetowa.

Choć operatorzy telefonii komórkowej wymyślają coraz lepsze propozycje i robią coraz więcej reklam do których zapraszają coraz to więcej sław, internet stawia przed osobami, które mają potrzebę komunikowania się za darmo lub klasycznie przez telefon dużo możliwości.
Nature
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com


 


Samsung Chromebook
Autor: Samsung
Źródło: Samsung


Starczy, że będziemy mieć dostęp do internetu, a poprowadzimy rozmowę z każdym, kto też ma dostęp do internetu, choć czasem także należy połączyć się z centrala voip. Niezbędny będzie smartphone lub komputer, wygodne miejsce i trochę czasu wolnego, aby cieszyć się rozmową. A co jeśli chcemy mieć telefon komórkowy za pomocą którego będziemy mieli możliwość komunikować się ze wszystkimi platformami?


 


Otóż istnieje takie rozwiązanie. Jest to technologia pod tajemniczą nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Technologia ta daje możliwość przekazywania głosu przez internet. Operatorzy VoIP, którzy posiadają centrala - szczegółowe informacje - voip są w stanie zaoferować niewysokie ceny połączenia głosowego dzięki temu, że nie muszą utrzymywać kosztownej infrastruktury sieci komórkowej.


telewizor plazmowy
Autor: Eurritimia
Źródło: http://www.flickr.com


Ceny za takie rozmowy także są konkurencyjne o atrakcyjne, a operatorzy VoIP oferują często rozmowy pomiędzy różnymi krajami bez opłat w obrębie tej samej sieci. Do połączenia VoIP niezbędny będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu, aby efektywnie połączyć się z centrala voip oraz komputer lub telefon IP.
Jeśli nie mamy telefonu IP i nie chcemy w niego inwestować to mamy możliwość bez ponoszenia większych kosztów zakupić bRAMkę VoIP, którą podłączamy do routera, a do niej nasz telefon - www.maxcom.pl/pl/51-strong-telefony-wzmocnione - - centrala voip często oferuję taką bramkę swoim klientom za małe pieniądze. Bramkę skonfigurujemy z pomocą domowego komputera.