Kupienie dobrego sprzętu fotograficznego

Kupienie dobrego sprzętu fotograficznego

Kupno właściwego aparatu fotograficznego z należytym obiektywem nie jest łatwy. sklepy oferują parę przeróżnych gatunków obiektywów.

samochód - fotografia

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Przed zakupem sprzętu należałoby zorientować się jak ogromny wybór jest wśród gatunków obiektywów, lamp i różnych dodatków. W odpowiednich sklepach jest możliwość liczyć na profesjonalną pomoc pracownika.
muzyka

Autor: Justin Higuchi
Źródło: http://www.flickr.com
dostęp

Autor: Skil
Źródło: Skil
Gdy kupujemy obiektywy do Canona, najistotniejszym parametrem powinna być ich ogniskowa. Ów parametr rozsądza o efektywnym polu widzenia. Istnieją zarówno obiektywy stałoogniskowe jak i zmiennoogniskowe. Ogniskowa obiektywu jest jego cechą fizyczną i nie ma ważności, do którego aparatu go użyjemy. Innym znaczącym parametrem jest jasność obiektywu. Określana jest ona przy pomocy wartości przysłony. Wartość przysłony jest następstwem podzielenia ogniskowej przez fizyczną średnicę otworu względnego. Im wartość ta jest mniejsza, tym obiektyw okaże się bardziej jasny. Obiektyw jaśniejszy umożliwi nam robienie zdjęć przy mniejszej wielkości światła zastanego, uprości także zdobycie niewielkiej głębi ostrości. Pamiętajmy jednak, że jaśniejsze budowy są zazwyczaj sporo większe i cięższe. Ostatnim znaczącym czynnikiem jest uchwyt. Od niego zależy, czy będziemy mogli podpiąć urządzenia do naszego urządzenia, czy nie.
Nie ma kłopotu w wyborze obiektywu danej marki do aparatu tego samego wytwórcy.

W wypadku kupna obiektywów wytwórców niezależnych, jesteśmy zmuszeni bacznie sprawdzić do którego zamocowania zaplanowany jest konkretny model. Nierzadko ten sam obiektyw wypuszczany jest w kilku kategoriach, z przeróżnymi mocowaniami.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes