W jaki sposób wybrać laptop? Który będzie idealny?

W jaki sposób wybrać laptop? Który będzie idealny?

Jeden notebook drugiemu nierówny. Już w fazie przeglądania propozycji w marketach pojawiają się doniosłe pytania: jakiego laptopa kupić?
Jedno z najczęstszych pytań, jakie pada w trakcie wyboru notebooka, tyczy się operacyjnego systemu.

Tissot Bridgeport

Autor: Tissot
Źródło: e-arttime.pl
Komputery przenośne bywają wyprzedawane z systemem bądź bez systemu. Laptop bez oprogramowania może być nawet o kilkaset złotych tańszy. Wypływa to z faktu, iż fabrykant nie wykupuje wtenczas dla niego licencji na system operacyjny oraz nie musi przez to podwyższać ceny, za jaką sprzedaje sprzęt. Ażeby nie spotkać się z przykrą niespodzianką, warto mieć na względzie, iż producenci nie dołączają systemu na oddzielnej płycie DVD. Instalują go na tzw. partycji Recovery. Kiedy idzie o system Windows, to będzie on coraz to nagminniej przydzielany do danego notebooka, co uniemożliwi instalację oprogramowania na innym.
Dyski TRANSCEND PSD520

Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND
Kamera to kolejny nieodłączny fragment notebooka. Bez kamerki nie możemy w pełni korzystać przykładowo z komunikatorów. Wytwórcy instalują w notebookach kamery rozmaITej jakości. Przeważnie spotykane posiadają rozdzielczość 2 megapixeli. Gwarantuje to przyzwoitą jakość obrazu, ale zawsze można poszukać laptop z wyższej jakości kamerą. Szczególnie jeśli potrzebujesz prowadzić wideokonferencje lub (dji osmo action cena) pragniesz nagrywać w ów sposób podcasty.

Coraz nagminniej w sprzedaży pojawiają się laptopy wyposażone nie tylko w standardowe dyski HDD o ogromnej pojemności, ale także w dyski SSD (czy odmiennie mówiąc dyski które są oparte na pamięci flash). Owe ostatnie charakteryzują się szybszym dostępem do danych, ogromniejszą wytrzymałością jak też mniejszą wagą.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes