Co korzystniej kupić – laptop a może komputer stacjonarny?

Co korzystniej kupić – laptop a może komputer stacjonarny?

Każda z niniejszych opcji ma swe dobre oraz złe strony, a podstawowym kryterium wyboru powinno być nade wszystko przeznaczenie tego typu sprzętów. Jaki sprzęt będzie przydatny w pracy, a który będzie właściwy do grania?
Laptop, czyli mobilny komputer
Największą zaletą laptopa jest jak najbardziej ewentualność jego przenoszenia zależnie od potrzeb.

system

Autor: blogarazzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zajmuje on mało miejsca oraz na pewno wejdzie do specjalnej torby, jaka w dodatku ułatwia zadanie i jest niezwykle poręczna. Oczywiście niektóre komputery tego typu są ciężkie oraz np. nie można ich komfortowo trzymać na kolanach, ale na pewno zdecydowanie łatwiej jest je przenieść, niźli komputer stacjonarny.

Ten artykuł jest pasjonujący, jednak warto sprawdzić również inne tego typu posty. Z tego powodu zobacz szczegóły, które również będą dla Ciebie wartościowe.

Doskonale sprawdzą się w wypadku osób, jakie potrzebują komputera do kluczowych zadań, a więc na przykład do korzystania z Internetu lub też sporządzania dokumentów biurowych. Na laptopie obejrzymy film oraz chociaż nie jest to typowy komputer dla gracza, niektóre z gier powinny działać na nim dobrze. W każdej chwili można taki komputer zapakować oraz przenieść, nie trzeba podłączać plątaniny kabli, a znaczną większość laptopów spokojnie umieścimy na kolanach dla większego komfortu. Jeśli potrzebujemy prywatnego komputera, za pomocą jakiego wykonamy arkusz w Excelu albo dokument tekstowy, będzie to niebywale dobre rozwiązanie.

Komputer stacjonarny
Ciężki, mało poręczny z mnóstwem kabli oraz oddzielnym monitorem komputer – mogłoby się wydawać, że jest mniej praktyczny od laptopa, lecz cechuje się on wieloma ważnymi zaletami. Nade wszystko możemy go rozbudowywać. Rynek sprzętów i części komputerowych nieustannie się rozwija, zatem raz z upływem czasu oraz pojawianiem się coraz lepszych elementów, możemy dołożyć naszemu pecetowi pamięci czy wymienić grafikę na lepszą. Będzie to tak samo komputer dla gracza, jak i znakomITe narzędzie pracy fotografa, grafika albo dźwiękowca, trzeba jedynie wybrać właściwe elementy, jakie złożą się na nasz sprzęt.

W razie potrzeby można go rozbudowywać, co na pewno nie jest możliwe w przypadku laptopów. Choć trudno będzie go przenieść, jest to urządzenie zdecydowanie bardziej wszechstronne, wszystko jednak zależy od naszych potrzeb i oczekiwań – jedni wolą przenośny laptop, zaś inni zdecydują się na stacjonarny komputer z nieco większymi możliwościami.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes