Dużo warsztatów funkcjonuje jedynie dzięki elektryczności – dlatego należy troszczyć się o jej jakość oraz stały dopływ

Dużo warsztatów funkcjonuje jedynie dzięki elektryczności – dlatego należy troszczyć się o jej jakość oraz stały dopływ

Zazwyczaj myślimy, że mruganie żarówki czy przepalanie się pewnych sprzętów działających na prąd, to norma.

Niestety nie powinno tak być. Prąd powinien płynąć do nas w najwyższej możliwie jakości, tak żeby nie zaburzać pracy jakichkolwiek sprzętów.
wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
powiększenie - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi oczywiście o sprzęt przeróżnego rodzaju – domowy oraz zakładowy. Skupmy się jednak na branży przemysłowej. Różne straty prądu sprawiają, że fabryka nierzadko traci ogromne pieniądze. Nie w sposób oczywisty, ale dalekosiężnie. Przykładowo – mają zwarcia instalacje (SP – falownik huawei) lub pojawiają się częste usterki. Przestoje w pracy lub naprawianie urządzeń – to wszystko kosztuje niemałe pieniądze. Wobec tego warto zamontować rejestrator energii. Nowoczesne rejestratory zapisują masę informacji na przestrzeni dłuższego czasu. Z jego pomocą dowiemy się w jakim punkcie tracimy najwięcej prądu.
Każda spółka powinna troszczyć się o własne produkty. Utrzymanie ich najwyższej jakości wymaga nowoczesnych systemów nadzoru produkcji. Do wyprodukowania czujników ciepła, potrzebnych jest dużo elementów, które powinny spełniać wyśrubowane standardy, gdyż muszą wytrzymać niezwykle wysokie lub szalenie niskie temperatury. By spełniały te warunki muszą zostać poddane szczegółowej kontroli certyfikowanymi przyrządami.

Do określenia grubości kostki ceramicznej używa się suwmiarki, która wcześniej została poddana wzorcowaniu. Wzorcowanie przyrządów pomiarowych ma miejsce w certyfikowanych laboratoriach. Wzorcowanie inaczej określane jest także kalibracją.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes