Do jakiego typu zadań najkorzystniejszy jest Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy dobrze z niego korzystać?

Do jakiego typu zadań najkorzystniejszy jest Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy dobrze z niego korzystać?

Do jakiego typu zadań najkorzystniejszy jest Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy dobrze z niego korzystać?
Ubuntu to faktycznie ciekawy i popularny serwer. Wyrażenia ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa, które mieszkają w południowej Afryce. Ubuntu oznacza “człowieczeństwo wobec innych” i to określenie jest dobrane idealnie, bo najistotniejszym celem dystrybucji jest zagwarantowanie użytkownikom domowym całkowitego, otwartego systemu, który będzie prosty w obsłudze i jednocześnie stabilny, niezawodny oraz nowoczesny.

Pierwsze wydanie Ubuntu miało miejsce 20 października 2004 jako tymczasowa odmiana dystrybucji. Pierwszy i najważniejszy cel to stworzenie własnego, 6-miesięcznego cyklu wydawniczego. Projekt stopniowo się rozwijał. Następne wersje Ubuntu ukazały, że pierwszy sukces nie był przypadkowy – sprawdź ofertę Tiktalik. Korzystanie z ubuntu jest rzeczywiście łatwe, więc ustawienia domyślne oraz wykrywanie sprzętu odbywa się bez konieczności podejmowania działań ze strony użytkownika.

komputer

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jest mocno uproszczona administracja, uzyskana jest dzięki graficznym konfiguratorom, co z pewnością podnosi intuicyjność w zakresie korzystania z tego rodzaju programu. To prawdopodobnie najpopularniejsza na świecie dystrybucja systemu GNU/Linux, to jednocześnie trzeci pod względem liczby użytkowników system operacyjny. Liczebność użytkowników systemu jest z pewnością większa niż podawane jeszcze kilka lat temu osiem milionów. Najbardziej istotne informacje o systemie są publikowane na portalach www na świecie – poznaj nowoczesne serwery. Najnowsze wersje dystrybucji Ubuntu publikuje się co pół roku. Każda z wersji na swój numer i nazwę kodową.

Czy ten temat wpadł Ci w oko? Jeśli tak, to pójdź do oferty i przeczytaj informacje, w które obfituje inny portal.

Taki numer wersji określa datę jej wydania. Nazwy wydań złożone są z epitetu, który określa nazwę zwierzęcia. Jedno i drugie słowo rozpoczyna się od identycznej litery, każde kolejne wydanie otrzymuje następną literę alfabetu. Jak chodzi o serwery, to Ubuntu oferuje naprawdę ciekawy produkt.

Takim czymś jest bezpłatna dystrybucja GNU/Linux, jaka bazuje na Debianie. Przeznaczona jest istotnie do serwerowych zastosowań, nazywa się Ubuntu server edition. Po instalacji jesteśmy w stanie korzystać z pakietów serwera email, www, baz danych i pozostałych. Instalacja zachodzi w trybie tekstowym, jest to projekt rozwijany obok Ubuntu, od jakiego różni się konfiguracją oraz pakietami zainstalowanymi po instalacji.
admin

Comments are closed.