Dzisiaj ludzie podróżują częściej i chętniej aniżeli jeszcze pół wieku wstecz – pragną poznawać innych ludzi oraz odmienne cywilizacje

Dzisiaj ludzie podróżują częściej i chętniej aniżeli jeszcze pół wieku wstecz – pragną poznawać innych ludzi oraz odmienne cywilizacje

Jeszcze 50 lat wstecz podróżowanie zwykle było wyłącznie dla tych, którzy jeździli razem z biurem turystycznym i to ono wszystko dla klientów organizowało.
Dzisiaj sytuacja totalnie się zmieniła.

USB autorstwa projektanta Willa Rockwella

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Świat bardziej stoi otworem, duża grupa państw upraszcza otrzymanie krótkich wiz turystycznych, internet bywa łatwo dostępny, a linie lotnicze często oferują tanie bilety w różne piękne miejsca. To zachęca wielką ilość osób do planowania samodzielnych wyjazdów. Tym bardziej, że coraz większa grupa Polaków rewelacyjnie włada językiem angielskim i potrafią się porozumieć w obcym miejscu. By samodzielnie zaplanować wypad na pewno trzeba kupić przewodnik i osobiście zaplanować trasę tego, co mamy zamiar zobaczyć. By nie zaskoczyły nas jakieś niespodzianki, to za każdym razem należy mieć ze sobą urządzenie GPS. Da nam on poczucie bezpieczeństwa, że jeżeli zawiedzie nas intuicja, mapa albo wskazówki lokalsów, to zawsze jeszcze będziemy mogli na urządzeniu GPS zweryfikować, w którym kierunku należy się udać, by odnaleźć cel. GPS (www) naprawdę niekiedy jest w stanie uratować życie w różnych miejscach na naszej planecie. Tam gdzie straciliśmy orientację i nie jesteśmy pewni, czy błądzimy czy nie i tam, gdzie nie możemy spotkać lokalsów, aby spytać o pomoc.

GPS oraz mapa to podstawowe wyposażenie każdego podróżnika. Należy zawsze mieć je w plecaku, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakiej chwili pomogą nam uratować grafik, a czasami zapewne i życie.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes