Co to są karty RFID, jak się je robi i jak dużo mogą kosztować?

Co to są karty RFID, jak się je robi i jak dużo mogą kosztować?

Obecnie nie ma chyba osoby na globie, która choćby nie słyszała o wszelakiego wariantu plastikowych kartach. Służą one jako karty parkingowe lub jako tzw. karty biblioteczne.
W przeszłości posiadały one tylko tzw. pasek magnetyczny, jednak od jakiegoś okresu mogłyby mieć one również wbudowany tzw. chip, dzięki któremu korzystanie z nich jest jeszcze praktyczniejsze.

karty rfid

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Są to tak zwane karty zbliżeniowe, które nawet nie muszą fizycznie dotykać terminala. Tego typu karty RFID, jeśli okazują się być puste, czyli nie zaprogramowane, kosztują kilka złotych. Wszystkie nadruki, które widzimy wykonywane okazują się być na specjalnej drukarce do kart plastikowych. A do jakiego celu jeszcze mogłyby służyć w bieżącym bytowaniu takie zbliżeniowe karty RFID? Czy też prawdopodobna liczba ich wykorzystań jest faktycznie tak duża?
Naturalnie, iż tak. chociażby jako karty pracownicze do weryfikacji okresu wykonywanej pracy albo obecności danego kadrowicza w zamkniętej zonie. Takie karty RFID służą także do kontroli tożsamości kursantów konferencji czy też określania ludności na niektórych placach postojowych. Potencjalnych wykorzystań jest faktycznie niezwykle wiele, wiele jest zależne od konkretnej okoliczności. Jedno jest jednak pewne: karty RFID są bardzo komfortowe, estetyczne oraz praktyczne.

Należałoby o niniejszym powiedzieć swojemu szefowi, szczególnie wtedy, gdy taki będzie szukać metody na zbadanie, czy jego członkowie personelu przybywają terminowo do pracy.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes