Jak umiejętnie korzystać z popularnych stron w internecie? Przynoszą większą ilość korzyści, czy raczej nie?

Jak umiejętnie korzystać z popularnych stron w internecie? Przynoszą większą ilość korzyści, czy raczej nie?

Ciężko sobie obecnie wyobrazić zwyczajne funkcjonowanie bez dostępu do szeregu różnorodnych technologii. Kształtują one życie w 21 wieku powodując, iż jest łatwiejsze oraz bardziej ciekawe.

Film w telewizji

Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
To także oczywiście sprawia, iż mamy zawsze spory wybór w zakresie różnorodnych usług. Złośliwi powiedzą, iż zabiera to zbyt dużo czasu, iż zamiast skupić się na kwestiach poważnych, niezmiennie korzystamy z tego rodzaju możliwości więc nie zajmujemy się sprawami pożytecznymi. Tymczasem nie powinniśmy tu demonizować, ponieważ powinniśmy zobaczyć w tym zalety, jak i wady.
Weźmy tu na przykład YouTube, portal, który znają chyba wszyscy użytkownicy internetu. Znajdziemy w takim miejscu nie tylko muzyczne klipy, filmy długometrażowe, ale także śmieszne filmiki, jakie faktycznie zabierają czas, filmy instruktażowe, dzięki którym można się czegoś nauczyć, tak samo warsztaty oraz kursy.
Już na tych przykładach widzimy, iż youtube to medium służące do rozrywki, ale również pracy. Nie ma w tym nic złego, chyba, że rozrywka będzie górować nad pracą, to w tego typu sytuacji oglądanie “śmiesznych kotków” będzie faktycznie stratą czasu.
osoba

Autor: iStock
Źródło: iStock
youtube

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze więc, ażeby właściwie, rozsądnie, mądrze korzystać z takich stron, ponieważ w takiej sytuacji odniesiemy same korzyści. Rozrywka i owszem, lecz nie za długo, gdyż będzie to bez sensu. W takim względzie youtube zapewnia korzyści, jak również zabiera czas, a jedynie od nas zależy, z czego będziemy korzystać.

Problemem więc nie jest samo medium, co nasze wybory, które nie zawsze podyktowane są aktualnymi potrzebami.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, szybko sprawdź link głośniki do kina domowego a poznasz o wiele większą ilość danych, które na pewno wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Dobrze o tym pamiętać, jak demonizujemy miejsca w sieci, jakie same w sobie nie mogą być recenzowane negatywnie.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes