Czym są filtry HEPA, z czego są one zrobione i gdzie mają one swe zastosowanie?

Czym są filtry HEPA, z czego są one zrobione i gdzie mają one swe zastosowanie?

Wszelki pragnie, aby jego dom był czysty i pachnący czystością. W marketach chemicznych czy też z AGD mamy do rozporządzania przeróżne preparaty do mycia pojedynczych pomieszczeń w domu.

wyszukiwarka

Autor: Trust
Źródło: Trust
Są również odkurzacze, jakie odprowadzają wydmuchiwane powietrze za obszar odkurzanego budynku.
Jednak można wykonać coś jeszcze, co ma przeogromne znaczenie dla na przykład alergików. Można by założyć w swoim domu tak zwane filtry HEPA, zatem jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, które obojętnie kiedy stworzył osobnik. A należy powiedzieć, że filtry HEPA stworzył nie byle kto, czyli NASA. Wszakże po kolei: filtry HEPA są w stanie zatrzymać wręcz do 99,97% brudu, wliczając w to kurz, komórki drobnoustrojów, pierwotniaków, grzybów i nawet wirusy. A wydawać by się mogło, że idzie tylko o typowe szkło. Tak, szkło, ponieważ filtry HEPA są wykonane ze spiekanego szkła oraz ma pory rozpiętości 0,3µm, dzięki którym prawdopodobne jest filtrowanie (zobacz koniecznie filtry do rekuperacji) otoczenia. Konstrukcja takich przedmiotów jak filtry HEPA sprowadza się do trzech warstw, w niniejszym jedna warstwa posiada za obowiązek pochłaniać zapachy. Powłoki są ze sobą połączone przy pomocy syntetycznych żywic.
dom - fotos

Autor: richardhe51067
Źródło: http://www.flickr.com
filtry hepa

Autor: tagcoor 5_3
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie dokładnie filtry HEPA mają swoje zastosowanie? Więc filtry HEPA stosuje się przykładowo w odkurzaczach czy też w układach klimatyzacji.

Z baczności na to, że filtry HEPA można by montować zarówno w odkurzaczach workowych, jak i nie posiadających worków, to ich zastosowanie w większej części wypadków nie stawia nas przed koniecznością zakupu kolejnego odkurzacza. Przeto także nie powinniśmy na filtrach oszczędzać nawet, jeśli alergikami nie jesteśmy.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes