Czy sprawdzenie bezpieczeństwa elektronicznego jest koniecznym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy?

Czy sprawdzenie bezpieczeństwa elektronicznego jest koniecznym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy?

Czy sprawdzenie bezpieczeństwa elektronicznego jest koniecznym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy?
Współcześnie każdy powinien mieć świadomość, że dużym zagrożeniem może być nie tylko fizyczne natarcie, ale również atak informatyczny. Przestępców nie interesują wyłącznie dobra materialne, lecz zaczęli dopatrywać się też korzyści, które mogą zyskać dzięki łamaniu zabezpieczeń komputerowych w rozmaitych firmach czy też wyłudzając dane, które z powodu swojej wagi i małej dostępności mogą być niezwykle wartościowe. Można łatwo wyobrazić sobie, jak ogromne szkody wyrządza obecnie wszelkiego rodzaju szpiegostwo przemysłowe, kiedy przestępca kradnie koncepcje i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Istotnym pytaniem staje się zatem sprawa bezpieczeństwa firm i tego, w jaki sposób powinny się one zabezpieczać przed kradzieżą informacji?

Praca na komputerze

Autor: Stephan Ridgway
Źródło: http://www.flickr.com
Każda większa firma świadczy usługi w oparciu o zasoby ludzkie i system informatyczny. Niebezpieczeństwem objęte są e-sklepy, które mogą być ofiarą ataku zdalnego, jak też duże firmy, które ze względu na rozbudowane działy i mnóstwo pracowników niestety mogą być zaatakowane z wewnątrz.

Oczywiście, że w sieci znajdziesz niebywałe tematy.Na omawiany temat również przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź do treści (http://www.etteplan.com/pl/wykorzystuj-narzedzia-automatyzujace-proces-testowania-w-swoich-projektach-programistycznych)!

Jedną z powszechnych metod, które pomagają poznać ludziom spoza przedsiębiorstwa cenne informacje na temat firmy, jest zwykły atak socjotechniczny, w którym nieświadoma niczego ofiara sama wyjawia poufne dane.

Bardzo często tak nieskomplikowane formy ataku dają znakomite rezultaty – oszuści wcale nie muszą uciekać się do łamania zabezpieczeń komputerowych, żeby uzyskać ważne informacje. Jeżeli mamy wrażenie, że nasza firma nie jest dostatecznie chroniona, możemy zastanowić się nad tym, czy audyt bezpieczeństwa informatycznego nie byłby dla nas odpowiednim rozwiązaniem:

Praca z komputerem

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku działa już sporo firm, które proponują takie usługi, możemy mieć więc pewność, że ceny będą coraz bardziej przystępne. Do najchętniej kupowanych usług należy audyt bezpieczeństwa informatycznego i czynnika ludzkiego. Pierwsza z nich koncentruje się na właściwym funkcjonowaniu zaplecza komputerowego, druga zajmuje się w szczególności edukacją zespołu w zakresie skutecznego rozpoznawania metod manipulacyjnych.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo firmy to nie tylko zabezpieczenie mienia bądź ochrona fizyczna – obecnie większe straty może nieść atak informatyczny, w trakcie którego można stracić nie tylko gotówkę, ale również tajne dane (zobacz dane osobowe).

admin

Comments are closed.