Kilka wartych uwagi pomysłów na twórcze użycie drona

Kilka wartych uwagi pomysłów na twórcze użycie drona

Funkcjonujemy w czasach w których obraz jest jedną z najważniejszych form przekazu inFormacji. Tzw. kultura wizualna zdecydowanie bardziej dociera do zmysłów odbiorcy.

pracy

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
pokaz lotnictwa

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie między innymi z tego powodu obserwujemy znaczną popularność serwisów jak choćby YouTube czy też Facebook. Za tym trendem podąża również świat nowoczesnych technologii, wprowadzając coraz ciekawsze rozwiązania.
Jednym z doskonałych przykładów są drony. To bezzałogowe, małe pojazdy powietrzne, jakie są sterowane za pomocą specjalnego pilota. Dzięki rozpowszechnieniu tego typu narzędzi niezwykle popularne stało się filmowanie z lotu ptaka. Swego czasu aby nakręcić takie kadry należało poświęcić naprawdę sporo energii oraz pieniędzy aby wynająć samolot czy też dalej czytaj resztę pod adresem śmigłowiec.

Zaciekawił Cię nasz opis? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj artykuł (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-54-Pierwsze-wrazenia-po-premierze-HERO-7/58) do woli o interesujących Cię kwestiach.

Obecnie, wystarczy kupić drona uzbrojonego w odpowiedniej jakości aparat bądź też kamerę i możemy sfilmować nawet wyjątkowo niedostępne dla nas regiony. Możemy także zgłosić się do specjalistów, którzy fachowo przygotują taki film. Z tego też powodu w przeróżnego typu materiałach filmowych czy też reklamach całkiem częste użycie tej technologii. Kiedy na przykład nagrywamy jakiś filmiki z wakacji dobrze jest pokusić się wrzucenie paru ujęć nagranych dronem, co bardzo urozmaici całość nagrania.

Drony mogą być także wykorzystane do opcji jaką są zdjęcia z góry. Jest to również ciekawy trend, chociażby w fotografii ślubnej lub też okolicznościowej.

Tego typu niestandardowe zdjęcia będą na pewno świetnym urozmaiceniem każdego rodzinnego albumu. Technika ta będzie również bardzo przydatna w przeróżnego typu pracach specjalistycznych lub też powiązanych z planowaniem przestrzeni miejskiej.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes