Co to są filtry HEPA i do czego one w ogóle codziennie służą różnym osobom?

Co to są filtry HEPA i do czego one w ogóle codziennie służą różnym osobom?

Co to są filtry HEPA i do czego one w ogóle codziennie służą różnym osobom?
Co poniektórzy ludzie kiedy mówią, że wybierają się na grzyby, raczej nie zamierzają iść do parku. Wystarczy im zwykłe włączenie klimatyzacji w swym aucie.

Jeżeli Ty do takich ludzi się nie wliczasz, z pewnością zainteresuje Cię niniejszy artykuł.
mechanizm

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno w innowacyjnych układach klimatyzacji jak i w nowo powstałych odkurzaczach stosuje się tzw. filtry HEPA. To w najwyższym stopniu wydajne na calutkim świecie rozwiązanie, jakie dedykowane jest nie tylko dla osób posiadających alergię, ale także dla wszelakich różnych osób. Przecież większość z nas posiadamy swoje dzieciaki, więc powinno nam zależeć na zagwarantowaniu im oraz naturalnie także i sobie, jak najlepszych czynników bytowych. A filtry HEPA to bezdyskusyjnie zapewnią. Przynajmniej jeśli idzie o możliwość oddechu naprawdę niezwykle nieskazitelnym tlenem.

Przeczytaj więcej na temat innego tego typu artykułu – są na tamtej stronie umieszczone niezwykle użyteczne wiadomości, które zapewne wykorzystasz w praktyce.

Jednak co to w zasadzie są te filtry HEPA? Otóż są to w najwyższym stopniu skuteczne filtry na calutkim globie.

Zwykle używa się je do celów profesjonalnych, przykładowo w awionetkach albo okrętach kosmicznych, wszakże zwykły człowiek codziennie spotyka filtry HEPA np. w samochodowej klimie albo w dobrym odkurzaczu. A z czego wytwarza się filtry HEPA? To bardzo interesująca kwestia, bowiem filtry HEPA to zgniecione 3 warstwy szkła posiadającego tak zwane pory o średnicy 0,3µm. Jedna warstwa powinna pochłaniać zapachy. Warstwy te są ze sobą złączone za pomocą syntetycznych żywic.

Fitry HEPA potrafią pochłonąć komórki bakterii, pierwotniaków, brud, grzyby, a również wirusy. A co znaczy abstrakt filtry HEPA? Pochodzi on od anglojęzycznych wyrazów High Efficiency Particulate Air i oznacza: filtr wykorzystywany do antyseptyki powietrza.
admin

Comments are closed.