Czy opłaci się naprawiać sprzęt AGD?

Czy opłaci się naprawiać sprzęt AGD?

Usterka sprzętu gospodarstwa domowego bardzo ekspresowo może utrudnić powszednie wykonywanie zadań. Awaria zmywarki powoduje, iż sterta brudnych naczyń rośnie w zastraszającym tempie.
W takim przypadku koniecznością jest bądź rychła reperacja, albo wymiana przyrządu na nowiuteńki.

Awarie sprzętu AGD zdarzają się nadzwyczaj często – zazwyczaj, kiedy okres gwarancji już dawno skończył obowiązywać. To natomiast zmusza do ponoszenia ponadplanowych kosztów, które częstokroć są duże. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie reperować czy też nie?
sprzęt - perspektywa

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem tak naprawdę wszelki przypadek jest inny. Wiele zależy od tego, jakie są nasze możliwości pieniężne i co jest powodem dysfunkcji. Niekiedy mówi się, iż naprawa sprzętu AGD nie jest opłacalna, dlatego że wystarczy dołożyć paręset złotych, by kupić nową pralkę, lodówkę albo zmywarkę. Musimy jednak mieć świadomość, iż niekiedy starczy wyłącznie jedna naprawa, wymiana części AGD, by zagwarantować bezusterkowe działanie sprzętu przez kolejnych parę lat. W tym przypadku zakup nowego sprzętu AGD (jeżeli ktoś nie przewidywał takiego wydatku) może się okazać pomysłem dość chybionym. Zawsze warto zdać się na usługi zawodowca, w szczególności jeśli przyrząd nie jest do granic możliwości wyeksploatowany. Zamawiając naprawę, wcale nie musimy decydować się na skorzystanie z usług eksperta.

Gdy wycena okaże się zanadto duża, natomiast reperacja nieopłacalna – zazwyczaj ekspert sam to zasugeruje. Musimy jednak liczyć się z tym, iż w owym przypadku specjalista zainkasuje symboliczną należność – za zdiagnozowanie kłopotu a także dojazd.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes