Jak oczyścić pralkę domowymi sposobami? Dlaczego jest to tak istotne? O czym pamiętać?

Jak oczyścić pralkę domowymi sposobami? Dlaczego jest to tak istotne? O czym pamiętać?

To niezwykle istotne, żeby utrzymać naszą pralkę w czystości. To istotne, by pozbyć się niechcianego zapachu z jej wnętrza, to też niezbędne, ażeby odkamienić bęben pralki i automatycznie polepszyć jej żywotność. Oba te powody są wystarczające, ażeby zaopatrzyć się w niezbędne do czyszczenia środki, jak soda, kwasek i ocet.

Dość znanym i pewnym sposobem na czyszczenie pralki jest ustawienie pustego prania z sodą oczyszczoną. Jak to zrobić? Po prostu należy wsypać ¾ szklanki sody oczyszczonej do pojemnika na proszek, a w dalszej kolejności włączyć pełny cykl prania. Musi być on ustawiony na temperaturę dziewięćdziesięciu stopni Celsjusza. W mniejszym stopniu popularny, ale również stosowany jest sposób związany z octem. Aby oczyścić pralkę powinniśmy nalać do pojemnika na proszek także ¾ szklanki octu, zaś po tymwłączyć pełny cykl prania, też jak w poprzednim przypadku, ustawiony na temperaturę 90 stopni Celsjusza.
producent

Autor: WD
Źródło: WD
Windows 7 - fotografijka

Autor: quapan
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej skorzystać z tego rodzaju metody, jak pragniemy zlikwidować kamień, jaki pojawia się na bębnie urządzenia. Innym sposobem na to, ażeby nasza pralka była czysta, jest wykorzystanie kwasku cytrynowego. Proporcje oraz zasady postępowania są takie same jak we wcześniej wspomnianych przykładach. Jest to dosyć mało znany sposób, ale jak udowadniają niektórzy tak samo skuteczny. Być może mamy problem z grzybem w pralce, na szczęście też jest na to sposób. Warto po prostu uruchomić pralkę na dwa cykle. Pierwszy z nich z sodą oraz trzema łyżkami boraksu, kolejny z octem. Żeby zapobiec ponownemu dostaniu się jakiejś pleśni do pralki, nie można zamykać pralki zaraz po praniu. Na koniec dobrze wspomnieć, że pralkę najbardziej korzystnie czyścić raz w miesiącu.

Przy tej okazji warto wykręcić filtr na dole pralki, by dokładnie wymyć go pod bieżącą wodą. Powinniśmy pamiętać również o odpowiednim dobraniu ilości detergentów do wielkości prania. Jeśli w rurach osadzają się resztki detergentu, to może tworzyć się bardzo specyficzny oraz bardzo przykry zapach, jaki będzie przedostawał się na ubrania. Regularnie czyszczona pralka będzie bardziej wydajnie pracować i powiększy się jej żywotność. Co więcej, nie będziemy mieć problemów z dziwnie pachnącymi ubraniami.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes