Charakterystyka akumulatora żelowego i miernika zużycia prądu .

Charakterystyka akumulatora żelowego i miernika zużycia prądu .

Objaśnienie fraz „akumulator żelowy 12v 100ah” oraz „miernik zużycia energii”.Akumulator żelowy 12v 100ah został zaprojektowany z myślą do stosowania w systemach zasilania rezerwowego. Akumulator żelowy 12v 100ah jest znakomity do użycia w inwerterach INV, pojazdach elektrycznych, wózkach inwalidzkich oraz akumulatorowych pojazdach specjalnych.

Za sprawą zwiększonej wydajności w nieodległych czasach rozładowania można zastosować mniejszą ilość akumulatorów albo w z tej samej objętości klasycznych akumulatorów wydobyć większą moc.Mała rezystancja wewnętrzna gwarantuje możliwość pobrania większych niż normalnie prądów. Akumulator żelowy 12v 100ah jest przeznaczony do stosowania go zarówno w systemach zasilania awaryjnego jak i innych aplikacjach w których akumulator pracuje cyklicznie.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy wpis, to bez ociągania kliknij ten odnośnik – to niezwykle ważna oferta (http://www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-ekspresow-do-kawy/odkamieniacze-do-ekspresow-do-kawy,g709099.html), która prezentuje podobną tematykę.

Główne zastosowania akumulatorów z tej serii to: zasilanie rezerwowe w UPS, w systemach automatyki oraz jako gniazdo energii w urządzeniach przenośnych, zasilanie silników jak i innych urządzeń w trybie pracy cyklicznej.

wnętrze akumulatora

Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com

Wymianastarej lodówki na nową może przynieść do kilkuset złotych rocznej oszczędności za prąd.
Trochę mniejszych, bo kilku dziesięcio złotowych oszczędności możemy się spodziewać, jeżeli nauczymy się wyłączać niektóre z urządzeń na noc czy na czas wyjazdu. Aby się jednak dowiedzieć, ile energii marnotrawi używany przez nas sprzęt domowy, potrzebny jest miernik zużycia energii elektrycznej. Tego typu urządzenie kupimy już za kilkadziesiąt złotych, więc rychle nam się zwróci. Do sprawdzenia, ile energii elektrycznej zużywamy, możemy użyć zamontowany w każdym mieszkaniu licznik energii. Jego wskazania są podstawą dla dostawcy do wystawienia rachunków za prąd. Wartość odczytana z licznika jest sumą zużycia energii wszelkiego typu urządzeń elektrycznych w domu, dlatego też sprawdzenie, ile prądu pobiera pojedynczy odbiornik, byłoby dosyć kłopotliwe, a czasem wręcz niemożliwe do zrealizowania. Znacznie wygodniej będzie wykorzystać miernik zużycia energii.Głównym zadaniem miernika energii jest kontrolowanie zużycia prądu, dlatego też wszystkie, nawet najtańsze modele mają funkcję pomiaru mocy (podawanej w watach) odbiornika jak i zużytej energii (kilowatogodziny).Standardem jest również możliwość automatycznego podliczania opłat – po wprowadzeniu ceny za 1 kWh – urządzenie wyświetli, ile będziemy musieli zapłacić za używanie kontrolowanego odbiornika.

Nieco bardziej zaawansowane urządzenia dokonują pomiaru parametrów sieci elektrycznej: napięcie (w woltach), częstotliwość (w hercach). Droższe modele mają też funkcję prognozy, dowiemy się zatem, ile będzie nas kosztować ciągłe używanie monitorowanego urządzenia przez tydzień, miesiąc czy rok. Wyniki z miernika są bardzo czytelne dzięki dużemu ekranowi LCD.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes