Blender, malakser – czym są i do czego służą?

Blender, malakser – czym są i do czego służą?

Podręczny oraz efektywny sprzęt AGD do kuchni uprości pichcenie i skróci czas przyrządzania dań.
Frapujesz się co wybrać: robot kuchenny, malakser czy też blender? Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj do czego służą oraz zastanów się, do przyrządzania jakiego rodzaju dań potrzebujesz ich używać.

Instalacja elektryczna

Autor: Franck J.
Źródło: http://www.flickr.com
akcesoria zelmer

Autor: Ha1000
Źródło: http://www.flickr.com
Blender rozdrabnia i miksuje, jest świetny do robienia cocktailów, albo miksowania zup kremów. Nie zajmie dużo miejsca oraz jest stosunkowo niedrogi, dość poręczny i bezproblemowy w użyciu. Rozróżniamy 2 rodzaje blenderów. Blender stojący kielichowy to klasyczny mikser z zbiornikiem w większości wypadków szklanym, do jakiego wkładamy produkty, które pragniemy zmiksować, dla przykładu owoce na koktajl. Blender klielichowy w rozszerzonej wersji może również mieć przykładowo młynek (młynek do kawy elektryczny) do kawusi, czy sokowirówkę – ale taki model jest droższy. Drugi typ to blender ręczny wyposażony w stopkę miksującą, stworzoną z plastiku bądź szlachetnej stali. Przyda się gdy przykładowo potrzebujemy zmiksować zupę w garze. Blender manualny w podstawowej wersji służy w zasadzie do przecierania produktów i mieszania. Możemy również nabyć blendery manualne z dodatkowymi funkcjami. Taki blender posiada rozmaite końcówki, na przykład do ubijania piany, pojemnik z tarczami do krajania, nóż do mieszania oraz drobienia lodu.
Kuchenny robot zaś jest to idealny i efektywny sprzęt w kuchni. Jego cena zależy od wielkości a także wyposażenia, jednakże na pewno lepiej ulokować w świetny sprzęt znanych marek posiadający ponadplanowe akcesoria Zelmer jest właśnie taką marką.

Będzie nam dłużej służyć bezawaryjnie. Robot kuchenny wielofunkcyjny bije, wyrabia ciasto, miksuje, kroi, a nawet może wyciskać sok z owoców. Jednym słowem, jest uniwersalny i nadaje się do przygotowywania wielu dań.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes