Który sprzęt do słuchania muzyki nabyć? Praktyczne wskazówki

Który sprzęt do słuchania muzyki nabyć? Praktyczne wskazówki

Lubisz usiąść wygodnie w fotelu oraz oddać się relaksowi wsłuchując się w brzmienia ulubionego muzycznego albumu wydobywające się z twojego domowego zestawu hi-fi?
Wspaniała sprawa! Jeśli nie posiadasz jeszcze we własnym pokoju lub salonie takiego zestawu, to najwyższy czas o tym pomyśleć.

audio

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki powinien być znakomity sprzęt audio ( zestaw audio z wi-fi) do domu? Nim przystąpimy do zakupu należytego systemu hi-fi, trzeba zapoznać się z kilkoma ważnymi wytycznymi, które powtarza wielu profesjonalistów z branży oprzyrządowania audiofilskiego. To ważne, by nie kierować się wyłącznie sądami na forach bądź specyfikacją techniczną danego urządzenia, lecz kryteriami subiektywnymi.
reklama - rzut

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wybieraj oprzyrządowanie audio słuchając. Nic nie jest lepszym testem danego modelu odtwarzaczy jak osobiste oszacowanie takiego wyposażenia bezpośrednio „ze słuchu”. Istotne, by na takie testy zabrać wspaniale znaną nam osłuchaną płytę. To pomoże za jej pomocą obadać wszystkie różnice pomiędzy poszczególnymi zestawami audio. Nierzadko bowiem bywa, iż sprzęt o identycznych technicznych parametrach nie brzmi jednakowo. Tutaj znaczenie mają wręcz najdrobniejsze elementy jak tworzywo obudowy głośników, kształt, czy nawet kable przesyłające brzmienie z odtwarzacza do głośników. Nie jest regułą, że im głośniejsze będą niskie brzmienia (tzw. basy), to muzyka brzmi efektowniej. Przesadna dominacja tego zakresu może doprowadzić do sytuacji, iż niektóre partie melodyczne będą przytłumione.

Urządzenie należytej jakości nie przyzwoli na przewagę niskiego zakresu w czasie odtwarzania muzyki, jego brzmienie jest wyraźne, sprężyste i uaktywnia się tylko w chwili przywołania go do tablicy.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes