Jakiego rodzaju powody mają wpływ na mniej obszerną nieśność kur w zimie?

Jakiego rodzaju powody mają wpływ na mniej obszerną nieśność kur w zimie?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego może do pewnego stopnia przypominać prowadzenie firmy. W gospodarstwie również podejmuje się bardzo często ryzyko na bazie niepewnych inFormacji. Niezwykle istotnym czynnikiem jest może nie giełda a pogoda, lecz w ekstremalnych sytuacjach również mogłaby przywieść lub do rozkwITu bądź ruiny.

Nie trzeba zapominać, że rolnictwo to taka gałąź przemysłu, w której występuje dużo odmiennego rodzaju warunków, na które nie mają wpływu poszczególni rolnicy. Kolejnym, poza pogodą, jest też chociażby nieśność kur w okresie zimowym. Pogoda, zatem niska temperatura to jedno, jednak istotne są także warunki, które istnieją w kurniku czy używany pokarm.

Jeśli szukasz innych danych na prezentowany temat, to również rzuć okiem na nagłośnienie sali konferencyjnej pokrewne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Na krócej trwający dzień agrotechnik nie może mieć wpływu, jednak inne czynniki są w jego zakresie. Przy włożeniu pewnego dodatkowego trudu, agrotechnik mógłby zapewnić stosownie wysoką produkcję jaj. Należy jedynie dobrze się namyślić, jak można by poprawić kurom okoliczności życia w tym trudnym dla nich okresie.

rolnictwo

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
Najważniejsza jest kwestia poprawienia czynników istniejących w kurniku. Chodzi tutaj o jego docieplenie oraz ściółkę. Powinna ona pełnić swe zadanie, zatem powinna mieć odpowiednią grubość, czyli co najmniej ok. 15-20 centymetrów. Warstwa ściółki powinna być też co jakiś czas zmieniana. Kwestią oczywistą jest to, że powłoka ściółki wiąże w sobie wilgoć oraz gazy, które wydobywają się z kurzych ekstrementów. Podłoże to powinno gwarantować kurom nieśność, która jest w dużym stopniu zależna od ciepła.

Jeśli ściółka będzie wilgotna i chłodna, szybko może zacząć się zaskorupiać, przez co kury posiadają oblepione nią nogi. A to może utrudnić im nie jedynie chodzenie, ale również grzebanie w ziemi.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes