Jakiego rodzaju powody mają wpływ na mniej obszerną nieśność kur w zimie?

Jakiego rodzaju powody mają wpływ na mniej obszerną nieśność kur w zimie?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego może do pewnego stopnia przypominać prowadzenie firmy. W gospodarstwie również podejmuje się bardzo często ryzyko na bazie niepewnych inFormacji. Niezwykle istotnym czynnikiem jest może nie giełda a pogoda, lecz w ekstremalnych sytuacjach również mogłaby przywieść lub do rozkwITu bądź ruiny.

Nie trzeba zapominać, że rolnictwo to taka gałąź przemysłu, w której występuje dużo odmiennego rodzaju warunków, na które nie mają wpływu poszczególni rolnicy. Kolejnym, poza pogodą, jest też chociażby nieśność kur w okresie zimowym.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (https://systemy-pasywne.pl/) podobne materiały – one też są wartościowe.

Pogoda, zatem niska temperatura to jedno, jednak istotne są także warunki, które istnieją w kurniku czy używany pokarm. Na krócej trwający dzień agrotechnik nie może mieć wpływu, jednak inne czynniki są w jego zakresie. Przy włożeniu pewnego dodatkowego trudu, agrotechnik mógłby zapewnić stosownie wysoką produkcję jaj. Należy jedynie dobrze się namyślić, jak można by poprawić kurom okoliczności życia w tym trudnym dla nich okresie.

rolnictwo

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
Najważniejsza jest kwestia poprawienia czynników istniejących w kurniku. Chodzi tutaj o jego docieplenie oraz ściółkę. Powinna ona pełnić swe zadanie, zatem powinna mieć odpowiednią grubość, czyli co najmniej ok. 15-20 centymetrów. Warstwa ściółki powinna być też co jakiś czas zmieniana. Kwestią oczywistą jest to, że powłoka ściółki wiąże w sobie wilgoć oraz gazy, które wydobywają się z kurzych ekstrementów. Podłoże to powinno gwarantować kurom nieśność, która jest w dużym stopniu zależna od ciepła.

Jeśli ściółka będzie wilgotna i chłodna, szybko może zacząć się zaskorupiać, przez co kury posiadają oblepione nią nogi. A to może utrudnić im nie jedynie chodzenie, ale również grzebanie w ziemi.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes