Auta na prąd to temat, który nakręca świat motoryzacji już od jakiegoś czasu

Auta na prąd to temat, który nakręca świat motoryzacji już od jakiegoś czasu

Ekologiczne podejście do wozów przez wiele lat było tematem rodem z filmów science fiction. Współcześnie jest to już realność.
W Europie Zachodniej samochody elektryczne cieszą się rosnącym powodzeniem.

fotograf w akcji

Autor: Erik Drost
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie nabywają je, ponieważ doprawdy są przyjazne dla przyrody. Jednakże by można było z nich korzystać bez żadnych trudności, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura — zatem stanowiska z ładowarkami, gdzie da się pozostawić pojazd na kilka godzin lub całą noc. W państwach starej Wspólnoty Europejskiej ilość takiego rodzaju stanowisk wydaje się być naprawdę zacna. W naszej ojczyźnie na szczęście też powoli zmienia się to na lepsze. Samochody na prąd wcale nie są wolniejsze aniżeli te na benzynę, choć tak czasami sądzą pesymiści. Na dodatek na jednym ładowaniu bez problemu dotrzemy nad Bałtyk albo nawet dalej. Owszem, auta na prąd są droższe aniżeli ich odpowiedniki w wersji na benzynę czy diesel. Jednak to auta na prąd wydają się być znakiem przyszłości. Są ekologiczne i ciche. Oprócz tego bywają równie komfortowe, co tradycyjne wozy.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość danych, odszukaj www, które zawiera nie mniej interesujące dane.

Jeżeli przemyślimy też to, że prąd jest mniej kosztowny niż benzyna, to momentalnie dostrzeżemy spore korzyści z ich użytkowania. Na dodatek nigdy nie mamy pewności, jak będzie wyglądać sytuacja na światowym rynku ropy za kilka czy kilkanaście lat.

Jeżeli ceny za baryłkę wybitnie pójdą w górę, to zapewne wówczas większa liczba użytkowników zacznie się na serio zastanawiać nad zmianą auta na elektryczne. Do tego momentu pewnie znacznie one stanieją.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes