Czym jest indukcja oraz jakie są zalety płyt indukcyjnych?

Czym jest indukcja oraz jakie są zalety płyt indukcyjnych?

Indukcją określamy wprowadzenie w jakiś stan, czy też wzbudzenie wyznaczonego zjawiska. Rezultat taki jest wykorzystywany w wielu gałęziach nauki, m.in. w psychologii, elektryce, biologii, socjologii czy też matematyce.
W codziennym życiu posiadamy okazję korzystania z tzw.

płyt indukcyjnych, które są wykorzystane w domu w kuchni jako zamiennik kuchenki gazowej. Do niedługiego czasu tego typu płyty były bardzo kosztowne, ale aktualnie można by je nabyć po bardzo atrakcyjnych stawkach. Jakie są atuty tego typu płyt, to się okaże w poniższym tekście. Pod szklaną płytą znajdują się cewki indukcyjne. Gdy położymy na nie odpowiednie naczynia wyprodukowane ze stali ferromagnetycznej, która przyciąga magnetyk, cewki wytwarzają zmienne pole elektromagnetyczne, które produkuje ciepło w naczyniu. Największą zaletą takich płyt jest to, że jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Ciepło jest generowane wyłącznie w rondlu, nie zaś na całej płycie. Ta natomiast jest w stanie rozpoznać rozmiar naczynia oraz dopasować pole powierzchni grzania do powierzchni dna naczynia.

rzut - sprzęt

Autor: Maciej Miąsik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na takiej indukcyjnej kuchence położymy niechcący przedmiot, np. pokrywkę albo widelce i łyżki, płyta nie będzie funkcjonować, gdyż specjalne rondle muszą być doskonale równe, żeby indukcja mogła się włączyć. Kolejną mocną stroną jest skrócony o 30% okres gotowania w porównaniu z kuchenkami gazowymi. Ponadto płyty indukcyjne mogłyby posiadać dodatkowe funkcje. Niektórzy wytwórcy oferują zabezpieczenia przed uruchomieniem płyt indukcyjnych przez dzieci. Inni wytwórcy oferują opcję nasilenia grzania o 50%. Istnieją też płyty, które mógłby rozpoznać czy leżą na nich jakieś naczynia oraz jeżeli tak i je podniesiemy, to płyta się machinalnie wyłączy.

Jeśli zapomnimy o gotowanej akurat potrawie, kuchenka indukcyjna po upłynięciu uprzednio ustawionego czasu, sama machinalnie się wyłączy.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (https://rfid.zone/rfid-na-evencie/) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Kuchenka przez cały czas jest zimna, zatem niezwykle łatwo jest zachować ją w czystości.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes