Jak dużo zarabiają w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

Jak dużo zarabiają w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce mogą zarobić naprawdę dużo. Ich średnia wypłata wynosi czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie dużo zmiennych, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość pensji. Przykładowo programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 złotych brutto, zaś ten, który prowadzi swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są aktualnie najbardziej korzystne finansowo – najbardziej korzystne finansowo są Spring (15 000 złotych) czy Angular (12 tysięcy brutto).

Skoro czytasz ten tekst, to z pewnością jest on dla Ciebie bardzo pasjonujący. Tutaj także znajduje się notka z serwisu, która zawiera równie ciekawe tematy.

Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle atrakcyjną alternatywą od wielu lat jest język Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę i trochę ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 000 złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.

Programista zarabia odmienne sumy w wypadku postaci współpracy, tzn. pobiera nieco mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej i jego zarobki odróżniają się od stopnia komplikacji. W obu wypadkach odmienność to kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że obecnie panuje ogólne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogą skorzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez różne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes