Chorwacja w pigułce – co trzeba zobaczyć?

Chorwacja w pigułce – co trzeba zobaczyć?

Rozmyślacie nad tym dokąd jechać na pamiętne wczasy? Sugerujemy Chorwację – piękne państwo zlokalizowane na południu Europy, umiejscowione nad Morzem Adriatyckim.
To szczególne miejsce jest edenem dla amatorów nurkowania, cyklistów, osób uwielbiających naturę jak też historię, żądnych odpoczynku leniwego jak też aktywnego.

ist
Jednym słowem – dla każdego coś fajnego. Co prawda Chorwacja nie jest już taka tania, jak jeszcze parę lat wstecz, lecz ciągle warto tu przyjechać. Kraj ów ma wspaniałą (ponad 5800 km) linię brzegową, z czego 4000 kilometrów przypada na wyspy jak też klify. Samych wysp w Chorwacji jest aż 1185 i wyłącznie około 50 jest zaludnionych. Najogromniejsze z chorwackich wysp to: Brac oraz Pag. Ist jest to piękna wyspa położona w Chorwackiej części Adriatyku.
Z kolei południowo – zachodnią cześć Chorwacji zajmują tzw.

W niniejszym artykule znajdują się bez wątpliwości warte uwagi tematy, jednak wejdź również ten link – ta unikalna witryna (http://www.tablicowo24.pl/kategorie/potykacze/) przedstawia analogiczną tematykę.

Góry Dynarskie, a wschodnio – północna cześć tego niesamowITego kraju to Nizina Panońska. O wyjątkowości owego miejsca może świadczyć fakt, że na terytorium Chorwacji utworzono 7 parków narodowych. Niezależnie czy wybieramy się do Chorwacji na króciutki urlop a mieszkać będziemy w jednym miejscu, czy też skusiła nas wyprawa objazdowa, jest kilka punktów, które musimy koniecznie odwiedzić. Jest to Zagrzeb, stolica Chorwacji z cudną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorkiem w centrum miasta. Amatorzy zabaw docenia bogate nocne życie metropolii. Kolejnym miejscem godnym odwiedzenia jest Dubrownik który jest wizytówką Chorwacji.

Miasto to znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamienne ulice są wręcz niesamowite, bruk jest tak wypolerowany (stopami przybywających tu turystów), że można się na nim ślizgać.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes