przeznaczenie, rodzaje i budowa

przeznaczenie, rodzaje i budowa

przeznaczenie, rodzaje i budowa
Zanadto wysoka wilgotność to kłopot, który może spędzić sen z powiek wielu lokatorom. Zwilgotniałe mury mogą być przyczyną powstawania pleśni.
Mokre ściany to także podwyższone koszta ogrzewania, niemiły zapach czy opóźnienia w remontach.

Dyski zewnętrzne

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft,myszy
Często najprostszym wyjściem jest kupno osuszaczy powietrza. Jakiego rodzaju urządzenie wyselekcjonować? Przed kupnem najlepiej zrozumieć z czym tak faktycznie mamy problem jak też w jaki sposób pracuje osuszacz. Wilgoć powietrza zależy bezpośrednio od jego temperatury. Dzieje się tak dlatego, że w zimnym powietrzu zmieści się mniej wody aniżeli w ciepłym. To dokładnie przez tą właściwość obserwujemy podniesioną wilgotność w zimnych piwnicach, a także przesuszone powietrze na strychu. Na wilgoć powietrza w mieszkaniu ma także wpływ pora roku albo aura. Zimą, kiedy uruchomimy grzanie powietrze może być dosyć mocno przesuszone. Jesienią oraz wiosną mamy raczej do czynienia z kłopotem zanadto wysokiej wilgotności. Ogromny wpływ na to czy w mieszkaniu jest wilgotno ma to, jak jest zbudowane. Problem wilgoci dotyczy szczególnie pomieszczeń w tzw. starym budownictwie, pomieszczeń ze słabą wentylacją jak też znajdujących się na parterze. Dodatkowo łatwiej o wilgoć w zabudowaniach mieszczących się przy zbiornikach wodnych, na obszarach podmokłych.
dane

Autor: Verbatim
Źródło: Verbatim

Przed przystąpieniem do jakichś działań wilgoć powietrza należy zmierzyć. Nadmiaru wilgoci możemy się stosunkowo łatwo pozbyć. Pomóc nam w tym mogą tak zwane osuszacze budowlane.

Wychwycą one wodę w postaci gazowej oraz zmieniają ją w płyn odprowadzając do zbiornika czy kanalizacji. Jesteśmy dzięki niemu w stanie obniżyć wilgoć powietrza nie ingerując w strukturę budynku.
admin

Comments are closed.