Jaki telefon komórkowy wybrać dla nestora?

Jaki telefon komórkowy wybrać dla nestora?

Kupowanie telefonu w sam raz dla osoby starszej bywa autentycznym wyzwaniem.
Smartfon to cudowny wynalazek – nadaje się doskonale do odtwarzania plików multimedialnych, pozwala na pstrykanie efektownych zdjęć, natomiast dzięki aplikacjom możemy bez ustanku rozszerzać jego ergonomiczność.

O ile jednakże dla młodzieży smartfon jest doskonałym kompanem, o tyle osobom starszym sprawiać może dużo kłopotów. Bez ustanku zmieniający się interfejs, dotykowa obsługa, dziesiątki funkcji czy modyfikujące się oprogramowanie sprawiają, że w obsłudze takiego przenośnego komputera możemy się faktycznie pogubić. telefony stacjonarne odeszły aktualnie do lamusa. Którą zatem komórkę wybrać dla babci oraz dziadka?
Wzmocniona obudowa WD Nomad

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Większość telefonów ma raczej małe guziki. W końcu producenci dążą do tego, ażeby narzędzie było względnie małych rozmiarów, lecz miało przy tym posiadało spory ekran.

Jeśli chcesz zbadać sprawę, poznaj nasz kolejny tekst, w którym jest kompleksowa treść (http://mpress.pl/). Odpowie ona na wszelkie Twoje wątpliwości.

W efekcie literki bywają naprawdę małe. Czasami możemy nawet nie zdawać sobie z tego kwestii. A co jeżeli taki telefon trafi w dłonie starszej osoby, której wzrok nie jest perfekcyjny i jaka nie zna na pamięć układu liter? Telefon dla dziadka powinien zatem posiadać czytelne i duże przyciski, na dodatek dobrze jak też jasno podświetlane. Samo wykonanie guzików też nie będzie bez znaczenia. Z klawiatury powinno korzystać się pewnie i wygodnie.

Wyświetlacz powinien być z pewnością czytelny, a wszelkie wyświetlane na nim znaki powinny być doskonale widoczne. Wielkość nie ma znaczenia. Ważne, ażeby cyfry jak też litery nie były za małe. Z tym na szczęście nie mają problemów producenci komórek dla nestorów.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes