Każdy ma jakieś zainteresowania – są osoby, dla których robienie zdjęć to miłość na całe życie

Każdy ma jakieś zainteresowania – są osoby, dla których robienie zdjęć to miłość na całe życie

Miłość do fotografii zazwyczaj zaczyna się jeszcze w latach dzieciństwa. Maluch dostaje od dziadka jego ukochany aparat. I zaczyna robić pierwsze fotografie.

Zabawa przeobraża się w pasję na dobre i na złe.
obiektywów

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Fotografia dla niektórych fanów może na stałe pozostać hobby, a u pozostałych przekształcić może się zapewne w sposób na zarabiania. Fotografowie zawsze głoszą, że cieszą się z połączenia pasji oraz pracy. Jednakże, i jedni i drudzy nigdy więcej opinii na ten temat nie poprzestają na posiadaniu zaledwie jednego aparatu. Zazwyczaj zaczynają swoją „podróż” z prostszym aparatem, który mogą ustawić w kilka sekund. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po jakimś czasie i po zdobyciu doświadczenia wymieniają aparat na bardziej specjalistyczny. Zwykle na taki, do którego są w stanie dokupować obiektywy. Jest ich mnóstwo i są one dość kosztowne. Mamy możliwość wybrać obiektyw do pstrykania portretów czy do wyłapywania niezwykle oddalonych obiektów – dla przykładu jelenia, gdzieś na skraju lasu czy księżyca w pełni. Niejeden fotograf uczciwie przyzna się, że obiektywów nigdy za wiele. Jedyny problem, jaki to powoduje jest taki, że torba z obiektywami bywa ciężka i z reguły zajmuje pół bagażu, kiedy dokądś jedziemy.

Żony fotografów muszą uzbroić się w cierpliwość przy każdym wyjeździe na wczasy, gdyż ich ukochany na 100% będzie robił pojedyncze zdjęcie przez kilkanaście minut. Najpierw będzie wybierał obiektyw, potem ustawiał statyw i jeszcze pod koniec dobierze odpowiedni filtr. Za to ujęcie będzie rewelacyjne.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes