Jak zostać świetnym programistą?

Jak zostać świetnym programistą?

Aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób być świetnym informatykiem, musimy przede wszystkim mieć pojęcie, co to za jeden – ów informatyk?
Jest to człek dla którego pojęcia takie jak dla przykładu konfigurator PC nie stanowią żadnej tajemnicy.

Student pragnący znaleźć zatrudnienie oraz karierę w tym, co przeważnie nazywa się branżą IT, stoi przed trudnym zadaniem nie jedynie dlatego, iż musi nauczyć się niełatwych rzeczy, tylko przede wszystkim dlatego, że wyzwaniem będzie podołać nieklarownym, chaotycznym, sprzecznym wewnętrznie oczekiwaniom przemysłu IT. Dlatego by sobie z tym poradzić, należy mieć nie wyłącznie wiedzę fachową, którą – z reguły – zapewnia uczelnia, lecz też orientować się, czym faktycznie są projekty IT, w których przyjdzie nam pracować.
Rugged USB 3.0 marki LaCie

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Wyłącznie ten, kto chce być wynalazcą bądź naukowcem, pisać kompilatory, tworzyć nowe języki – niech postara się zostać programistą. To możemy świetnie zrealizować na informatyce na wydziałach matematyki. Pozostali niech postarają się być fachowcami IT, na których jest duże zapotrzebowanie. Co powinni potrafić fachowcy IT? Tak naprawdę konieczne będą im dwa typy umiejętności: te czysto technologiczne jak też szersze, obejmujące jak największy obszar inżynierii oprogramowania. Z punktu widzenia potrzeb przemysłu IT, to są odmienne rodzaje wiedzy, inne zdolności, tak jak w budowlance konieczni są architekci, inżynierowie rozmaitych kategorii, technicy oraz robotnicy.

Niestety, w dalszym ciągu wiele kierunków studiów zanadto skupia się na technicznych szczegółach. Aby na to zaradzić, powinniśmy inżynierię oprogramowania poznawać na własną rękę, szkoleniach komercyjnych.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes