Straż pożarna – kilka zdań o tym bardzo niebezpiecznym, lecz ważnym zawodzie

Straż pożarna – kilka zdań o tym bardzo niebezpiecznym, lecz ważnym zawodzie

Ogień jest tak naprawdę żywiołem, który to jest pod bardzo ścisłą kontrolą ludzi – pozbawiony tego nadzoru, z codziennej pomocy człowiekowi ma możliwość stać się kataklizmem, zdolnym zniszczyć dosłownie każda rzecz na swojej własnej drodze w rekordowym tempie.

monitor połączony z xbox one

Autor: Craighton Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Toshiba STOR.E ART 4

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Konkretnych przypadków, kiedy ogień niszczy dosłownie każdą rzecz na swojej drodze w obecnej chwili istnieje o wiele mniej, jednak nadal zdarza się, iż „wybucha” niszcząc, a nawet i zabierając czyjeś życie. Nie zadziwia więc fakt, iż stworzono specjalne oddziały do walki z nim na co dzień.
Niebezpieczeństwo związane wraz z ogniem jest naprawdę wielkie – pomimo naszej kontroli nad nim, tak naprawdę w jednej chwili możemy autentycznie poczuć, jak ten konkretny żywioł może dotkliwie poranić albo nawet i zabić, wystarczy, że ledwo dotkniemy go, a nawet i najzwyczajniej nazbyt blisko niego podejdziemy. Pojedyncza iskra w jakimś nieodpowiednim miejscu może spowodować, iż rozpęta się pożar – bardzo często dzieje się tak w chwilach, gdy jesteśmy bardzo rozkojarzeni lub po prostu nie uważamy. Ogień naprawdę bardzo szybko się rozprzestrzenia – im jest on większy tym trudniejsza jest z nim walka. Straż pożarna jest specjalnym oddziałem, który to wzywamy za każdym razem, kiedy ujrzymy ogień w miejscu, gdzie być wcale nie powinien. Tak jak policja walczy z przestępczością, dokładnie tak strażacy walczą z tym najbardziej śmiercionośnym z żywiołów.

Robota tego typu nie jest tak naprawdę przeznaczona dla każdej osoby – by móc zostać strażakiem trzeba posiadać duże poczucie odpowiedzialności, być bardzo odpornym na stres oraz bardzo częstą presję. Umieć podejmować bardzo szybko decyzje, oraz ponad wszystko być gotowym by rzucić na szalę swoje życie, aby chronić innych.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes