Co to jest macierz dyskowa i z jakiego powodu warto jej używać?

Co to jest macierz dyskowa i z jakiego powodu warto jej używać?

Kwestia zachowania całkowitego bezpieczeństwa w tzw. środowisku IT przy wprowadzeniu znacznej wydajności i prostota zarządzania czy połączenie urządzeń to główne powody przemawiające za wykorzystaniem Urządzenia posiadającego od kilku do kilku setek dysków fizycznych.

Są one dla komputera widoczne są jako pojedynczy dysk.
przykład czarnego samochodu marki ford focus

Autor: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu macierz dyskowa jest używana nie tylko w ogromnych przedsiębiorstwach czy też instytucjach, lecz także w przypadku pojedynczych serwerów. Wspomniane wyżej zalety w praktyce oznaczają o wiele lepsze wykorzystanie miejsca na dyskach. Taki system macierzowy, dzięki wielopoziomowej strukturze to w rzeczywistości wykorzystujący dużą ilość protokołów dostęp do wszelkich danych. Tworzy to zatem bardzo złożony system w pojedynczej obudowie. Zastosowany w takich macierzach wzorzec RAID gwarantuje znakomitą dostępność danych przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa funkcjonowania.

Prezentowany wątek omawia niezwykle interesujące tematy – jeżeli chcesz zobaczyć pokrewny materiał, zobacz śmiało to opracowanie (http://www.gmsystem.pl/nx-cam/).

Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych korporacji lub innych spółek.

macierz dyskowa

Autor: TAKA@P.P.R.S
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną zaletą wynikającą z wykorzystania macierzy dyskowych jest bardzo widoczne usprawnienie wydajności funkcjonowania serwera. Tego typu macierz może niezwykle odciążyć procesor, a poprzez to wywołać szybsze działanie mechanizmów odczytu oraz zapisu danych. Mimo pozornego dużego stopnia zaawansowania, administracja tego typu układem jest dla wyszkolonego informatyka stosunkowo łatwa. Jest tak z tego powodu, że dużą część prac można by wykonać przy zastosowaniu tylko jednej konsoli.

Poza tym większość prac związanych z rozbudową systemu można by wykonać w taki sposób, że będzie to łatwe do zinterpretowania dla różnych części środowiska i to bez konieczności wstrzymywania układu.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes