Opis crowdfundingu

Opis crowdfundingu

Opis crowdfundingu
Crowdfunding cały czas jest zjawiskiem stosunkowo młodym w Polsce. W skali świata pojawił się stosunkowo wcześniej, zdobywając błyskawicznie sporą popularność. Generalnie polega na wspieraniu finansowo rozmaitych przedsięwzięć za pośrednictwem Internetu.

crowdfunding ikonografika

Autor: Rocío Lara
Źródło: http://www.flickr.com
Sieć WWW jest bowiem obecnie bardzo popularnym i chętnie stosowanym środkiem przekazu. Internauci stanowią bardzo dużą liczbę, która może osiągnąć bardzo dużo przy określonym wkładzie własnym. Istota crowdfundingu przejawia się w jak największej ilości ludzi, którzy chcą wspierać dany cel. Sumy wpłacane przez internautów są niezwykle różne, mogą być niskie. Ważne, by na dany cel wpłaty zrobiło jak najwięcej ludzi. Na stronach crowdfundingowych autor danego przedsięwzięcia określa czas, w którym odbywa się finansowanie określonej rzeczy. Celem jest zgromadzenie określonej kwoty w wyznaczonym przedziale czasowym.

Przedsięwzięcia wspierane za pomocą crowdfundingu

Praca zespołowa

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Finansowanie społecznościowe to rozwiązanie pozwalające na osiągnięcie bardzo różnych celów. Na takich witrynach jak polskie indiegogo udzielają się rozmaici ludzie, część z nich jest na przykład artystami, którzy pragną ukończyć własne dzieła z pomocą crowdfundingu.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu treści znajdziesz również tu (https://m2t.com.pl/pl/czytniki-mobilne-9).

Często bywa tak, że tą metodą zespoły muzyczne planują zebrać pieniądze na nagranie debiutanckiego albumu i tylko w ten sposób mogą to osiągnąć. Na stronach tego rodzaju można znaleźć też projekty dotyczące chęci założenia swojego biznesu przez niektórych ludzi. Jest także znaczna część przedsięwzięć opierających się na zagranicznych podróżach, na które gromadzone są środki.Finansowanie społecznościowe na terenie Polski

Jak już zostało nadmienione na terenie Polski finansowanie internetowe jest zjawiskiem stosunkowo nowym, lecz ulega prężnemu rozwojowi. Na terenie kraju bardzo dużej liczbie osób udało się do chwili obecnej osiągnąć zamierzone cele i spełnić pragnienia dzięki crowdfundingowi. Na polski crowdfunding składa się zestaw portali internetowych, zarówno ogólnych, jak i takich, które są typowo stworzone do wybranej dziedziny – rodzimy portal (zobacz pozycjonowanie stron) crowdfundingowy. Są więc strony dotyczące tylko przedsięwzięć o charakterze artystycznym, jak również takie, które dotyczą działalności charytatywnej. Z najbardziej znanych stron tego rodzaju korzysta kilka tysięcy użytkowników.

admin

Comments are closed.