Czym jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu funkcjonuje oraz z jakiego powodu może nawet ratować życie?

Czym jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu funkcjonuje oraz z jakiego powodu może nawet ratować życie?

Czy też pamiętasz, którego Urządzenia używają pracownicy straży pożarnej, ażeby przetestować, czy gdzieś w zgliszczach spalonego przykładowo na przykład zabytkowego domu nie tli się jeszcze jakikolwiek żar? Urządzenia tego używa także czasem np. policja przy poszukiwaniu różnorodnych osób.
Niniejszym urządzeniem jest kamera termowizyjna Flir, czyli specjalna kamera, która nie zapisuje rzeczywistego widoku tylko jego odzwierciedlenie w aspekcie temp.

Produkty USB 3.0

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Dyski SSD 470 Series

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
badanych budynków. Z pewnością znamy ogólny przebieg takiego badania z różnorodnych obrazów filmowych. Większość budynków na obrazie zapisanym za sprawą takiej kamery są fioletowe, ale im cieplejsze, tym jaśniejsze. Ich barwa przechodzi zatem od fioletu przez czerwień oraz żółtość, aż do bieli. Odmienną nazwą takiego sprzętu to kamera na podczerwień. Wszakże takie kamery nie wyłącznie rejestrują obraz. Posiadają innowacyjne technologie, które sprzyjają do zwiększenia jakości zapisywanego obrazu, co bardzo przyczynia się do nasilenia procesu analizy obrazu i zaawansowane technologie służące do np. tworzenia raportów.
A jak prezentuje się taka kamera? Okazuje się, iż tutaj nie ma niespodzianek – bardzo przypomina wizualnie typowy aparat zdjęciowy. W końcu to kamera miniaturowe kamery szpiegowskie, lecz, kolokwialnie mówiąc, na podczerwień. Jest oczywiście również bardzo lekka, co powoduje, iż kamera termowizyjna Flir jest wyjątkowo poręcznym i użytecznym w co poniektórych sytuacjach mechanizmem.

Gdzie zatem można by zakupić taką kamerę na podczerwień? Aktualnie nie ma z niniejszym najmniejszego kłopotu, wystarczy wyłącznie poszukać jej w Sieci.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes