Na czym polega fach elektronika?

Na czym polega fach elektronika?

Elektronik to osoba, która trudni się montażem, konserwacją a także reperacją komputerowego sprzętu a także pozostałych elektronicznych urządzeń.
Elektronik jest człowiekiem wszechstronnym – zna się nie jedynie na sprzęcie, ale też na jego oprogRAMowaniu.

rzut - telefon

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com
Fach ten jest rzemiosłem przyszłości, gdyż elektronika ma szerokie zastosowanie w wielu sferach życia. Elektronik potrzebny jest jako sprzedawca, kontroler jakości albo konstruktor. Osoba na tym stanowisku ma wiele możliwości rozwoju jak też staje przed ogromnymi wyzwaniami. Nie stanowią dla niego tajemnicy nawet takie przyrządy jak oscyloskop cyfrowy.
Do wykonywania zawodu elektronika (sprawdź również elektronikę od maxitec.pl) starczy średnie wykształcenie specjalistyczne. Mile widziana jest także znajomość języka angielskiego bądź niemieckiego, jako że w zakładach produkcyjnych mnóstwo urządzeń ma instrukcje w językach obcych. W zakładach realizujących usługi dla prywatnych osób niezbędne jest posiadanie prawa jazdy. Jednostka na takim stanowisku musi posiadać następujące cechy: zainteresowania techniczne, wytrwałość, spostrzegawczość, talenty manualne, zdolność pracy w grupie. Do tego elektronik powinien na bieżąco pogłębiać własną erudycję, monitorując nowinki techniczne, przykładowo w prasie specjalistycznej.
obiektyw

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Elektronik pracuje w zakładzie produkcyjnym lub usługowym. Pracując w zakładzie wytwórczym, elektronik przebywa w zamkniętym pomieszczeniu, w którym zajmuje się głównie składaniem układów elektronicznych.

Z kolei praca w zakładzie usługowym to głównie kontakt z klientem. Elektronik wyrusza do klienta jak również pracuje samodzielnie – wykrywa uszkodzenie sprzętu i w miarę możności naprawia szkodę na miejscu.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes