Jakie parametry powinny mieć smartfony wykorzystywane do pracy w trudnych warunkach.

Jakie parametry powinny mieć smartfony wykorzystywane do pracy w trudnych warunkach.

Jakie parametry powinny mieć smartfony wykorzystywane do pracy w trudnych warunkach.
Obecnie oferowane smartfony i telefony co prawda cechują się coraz lepszymi parametrami i nowoczesną stylistyką, ale są urządzeniami dość delikatnymi.

lampy

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda w przypadku niektórych modeli firmy się chwalą, że są odporne na zakurzenie czy wodę, lecz to najczęściej będzie jedynie reklama, a przy jakiś problemach gwarancja nie obowiązuje. Na przykład tak jest w przypadku nowego promowanego smartfona jednej z firm, w reklamie każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, lecz przy zalaniu urządzenie naprawione nie będzie. Następną bolączką współczesnych smartfonów jest spora podatność na mechaniczne uszkodzenia, upadek nawet z kilkunastu centymetrów często może się zakończyć stłuczeniem szybki i koniecznością jej wymiany na nową.
W sklepach można na szczęście trafić na urządzenia, jakie mogą służyć do tak zwanych zadań specjalnych, i w takim celu zostały też zaprojektowane. Taki telefon do pracy musi być odporny na wiele niesprzyjających czynników, jakie go mogą spotkać, czyli wodę, kurz czy upadek z wysoka. Już samo spojrzenie na takie urządzenia daje pewność co do ich przeznaczenia – mają one wzmocnione, solidne obudowy, niejednokrotnie dwukrotnie grubsze niż zwykłe modele.

Przedstawiana tutaj tematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu etui na telefon, który proponuje podobne tematy.

Dodatkowo posiadają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na rysy, a także szczelnie zamykane wszystkie wejścia i porty.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj (https://www.vectorsoft.pl/)? To oczywiście pokrewna problematyka, zatem niewątpliwie te teksty również są godne polecenia.

/J]

Z reguły specyfikacja tego typu telefonów jakaś nadzwyczajna nie będzie, ale też nie tego się od nich oczekuje, z podstawowymi programami bez problemów powinny sobie poradzić.
admin

Comments are closed.